انتشار:  پنج‌شنبه 24 خرداد  ::  10:06

نماینده ولی فقیه در کردستان:

برخی رفتارهای مسئولان کردستان در تراز مسئول یک جامعه اسلامی نیست

سرویس کردستان- نماینده ولی فقیه در استان کردستان با بیان اینکه مسوولیت اصلی مسئولان در نظام اسلامی پیاده‌کردن تمام مباحث دینی و تعصب نسبت به مسائل دینی است، گفت:  کسی که حضور خدا را در کنار خود ببیند نمی‌تواند خلاف ارزش‌ها و دستورات اسلامی حرکت کند اما کسی که نسبت به مسائل دینی بی‌تفاوت است مسوولیت سرش نمی‌رود.

به گزارش کرد پرس به نقل از روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در کردستان، آیت‌الله سیدمحمد حسینی‌شاهرودی در جلسه هم‌اندیشی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان با ستاد اقامه نماز استان که در سالن اجتماعات مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور، با اشاره به اینکه  مسوولیت در نظام اسلامی باید مانند استانداری «سلمان فارسی» باشد، اما ما برخی برخوردها را از مسوولان شاهد هستیم و چیزهایی از آنان نقل می‌شود که در تراز مسوول جامعه اسلامی نیست.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان از عدم حضور مسوولان دولتی در جلسات ستاد امر به معروف و نهی از منکر، اقامه نماز، شورای فرهنگ عمومی، شورای زکات و جلسات مربوط به دین انتقاد کرد و گفت: تنها مسوولان دستگاه‌های زیرمجموعه بیت رهبری به صورت مرتب در این جلسات حضور دارند.

وی اذعان داشت: برخی از این کارها موجب می‌شود که در اعتقاد و حتی عقل برخی از این افراد شک کنیم چون اگر آدم عاقل باشد و یک ذره فکر کند قطعا دنیای آخرت را به این دنیا نمی‌فروشد. امروز بعضی‌ها بدون توجه به جامعه، راه خطایی که دیگران رفته‌اند را دوباره تکرار می‌کنند که این کار موجب توسعه فساد می‌شود.

حسینی‌شاهرودی یادآور شد: توسعه در درون خود چیزهایی دارد که نمی‌شود از آن جدا کرد چون اصل توسعه بر اقتصاد امپریالیستی و سرمایه‌داری است و اقتصاد سرمایه‌داری نیز دنبال ایجاد فاصله طبقاتی است و کپی‌برداری از این اقتصاد غربی، بیشتر از وضعیت موجود فاصله طبقاتی ایجاد خواهد کرد.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان اظهار کرد: در نظام سرمایه‌داری اینقدر باید به کارگر رسید که فقط کار کند و اینها جزو اصول نظام سرمایه‌داری است.امروز دشمنان برای ضربه‌زدن به جوامع از راه‌های مختلف ورود پیدا می‌کنند که جنگ‌های بیولوژیکی را یکی از دستور کارهای قرار داده‌اند و به بسیاری از جوامع با این روش مسلط می‌شوند.

وی اظهار کرد: این نشانه کمال بی‌اعتقادی است که عده‌ای می‌گویند اصلا با دین چکار داریم، یعنی دین با زندگی مردم کار ندارد و این حرفی است که غرب می‌گوید. امر به معروف هم برای سلامت جامعه است و همه باید در این راستا تلاش کنند چرا که هر وقت انسان به یاد خدا باشد از گناه دور می‌شود.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان در بخش پایانی سخنانش خاطرنشان کرد: سند 2030 که غربی‌ها براساس بی‌دینی و بی‌خدایی و فساد تصویب کردند برخی‌ها دزدکی امضا کرده‌اند که اینها نشانه بی‌تقوایی است.درد ما بی‌خدایی و بی‌دینی است عده‌ای وارد مجموعه شده‌اند که هیچ اعتقادی به دین ندارند و این مشکل باید عنوان شود.