سرویس ترکیه
آخرین خبرهای ترکیه
انتشار:  پنج‌شنبه 24 خرداد  ::  11:31

پیام دمیرتاش به رجب طیب اردوغان:

برای نامزدی در انتخابات مدرک دانشگاهی لازم است ولی کسی مدرک شما را ندیده است

سرویس ترکیه - صلاح الدین دمیرتاش، نامزد حزب دموکراتیک خلق ها در انتخابات ریاست جمهوری ترکیه در واکنش به اظهارات اردوغان عنوان کرده است: برای نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری مدرک دانشگاهی لازم است ولی کسی مدرک دانشگاهی شما را ندیده است.

به گزارش کردپرس به نقل از خبرگزاری Diken، صلاح الدین دمیرتاش، نامزد حزب دموکراتیک خلق ها در انتخابات ریاست جمهوری ترکیه در اظهاراتی با ارزیابی سخنان اخیر رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه که نامزدی دمیرتاش در انتخابات ریاست جمهوری را اشتباه قلمداد کرده بود گفت: این بار با نظر رجب طیب ارذوغان موافق هستم. به عنوان مثال عرض می کنم، برای نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری بر اساس قوانین باید مدرک دانشگاهی داشته باشید. ولی تا کنون هیچ کس مدرک دانشگاهی تو را ندیده است. مدارک من برای نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری کامل است ولی در خصوص مدارک شما شبهات جدی وارد است.

لازم به ذکر است، رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه دیروز در اظهاراتی با انتقاد از نامزدی صلاح الدین دمیرتاش در انتخابات ریاست جمهوری عنوان کرده بود: «برای نامزد شدن باید شرایط نامزدی در انتخابات را دارا بود، نامزدی دمیرتاش در انتخابات ریاست جمهوری را اشتباه می دانم. می گویند محکوم نبوده و متهم است. این اشتباه باید هر چه سریعتر تصحیح شود. دلیل متهم بودن و زندانی بودنش بسیار مهم است. او متهم به کشتار 53 شهروند این کشور است».

 

کد خبرنگار: 30102