سرویس آذربايجان غربي
آخرین خبرهای آذربايجان غربي
انتشار:  پنج‌شنبه 24 خرداد 1397  ::  12:33   

  43  کیلومتر راه روستایی در بوکان آسفالت می شود

سرویس آذربایجان غربی- رئیس اداره راه وشهرسازی بوکان گفت: در صورت تامین اعتبار، 43 کیلومتر راه روستایی این شهرستان در سالجاری آسفالت می شود.

 

«عارف سهرابی» روز پنج شنبه (24 خردادماه) در گفت وگو با خبرنگار کردپرس ضمن اشاره به جلسه اخیر بررسی وضعیت راه های روستایی شهرستان بوکان که  با حضور مدیر کل راه های روستایی وزارت راه و شهرسازی در فرمانداری برگزار شد، گفت: در این جلسه مصوب شد که پیمانکار پروژه بهسازی وآسفالت محور کوکه –چهاردیوار،  آغوطمان - قروچای سفلی  به طول 23 کیلومتر با پیگیری نماینده و فرماندار  شهرستان بوکانو از طریق هماهنگی  بااداره کل راه وشهرسازی  واستانداری بر اساس ماده 46 خلع ید شود.

وی افزود: یک ماه بعد از اجرای ماده 46، پروژه آسفالت این 23 کیلومتر راه روستایی باید وبصورت ترک تشریفات به پیمانکار قدر در سطح استان واگذار شود.

وی افزود: همچنین مصوب شد که سه پروژه جدید بهسازی و آسفالت محور قلعه تپه، حسین آباد و قشلاق حاجی شهاب   به طول  10 کیلومتر در تیرماه تعیین پیمانکار شود و عملیات اجرایی آن در سالجاری انجام بگیرد.

سهرابی در ادامه گفت: از آنجا که پیمانکار سه پروژه بهسازی و آسفالت محور اسکی بغداد - ثمبه – قالوی، گندمان- ابراهیم خصار ، حسین آباد به طول 10 کیلومتر  خلع ید شده است، مصوب شد که در تیرماه انجام این پروژه به پیمانکار دیگری واگذار شود.

رئیس اداره راه و شهرسازی بوکان تصریح کرد: در مجموع برنامه مدون برای آسفالت و بهسازی 43 کیلومتر راه روستایی شهرستان در سالجاری تعریف شده است که باتوجه به تخصیص اعتبار در سالجاری انجام می گیرد.

وی خاطر نشان کرد: انجام این پروژها نیاز به یازده میلیارد و 500 میلیون تومان اعتبار دارد که بخشی از اعتبارات پروژه های مذکور توسط کمیته برنامه ریزی شهرستان در سال 1397تامین می گردد ومابقی در صورت کمبود اعتبار توسط وزارت راه وشهرسازی تامین می گردد.

 سهرابی در پایان گفت: مدیرکل راه های روستایی کشور نیز  در این جلسه متعهد شد که اعتبار آسفالت یک مسیر روستایی را از طریق وزرات تامین اعتبار کند و برای تعریف پروژه های جدید آسفالت راه روستایی، درصورت تامین 50 درصد اعتبار در کمیته برنامه ریزی استان، 50 درصد دیگر اعتبارات را در وزرات خانه تامین کند.

 شهرستان بوکان داری 650 کیلومتر راه روستایی است که 53 درصد آن آسفالته است که بیشتر از میانگین کشوری است .91 درصد جمیعت روستایی بوکان از راه آسفالته برخوردار است./