سرویس کردستان
آخرین خبرهای کردستان
انتشار:  پنج‌شنبه 24 خرداد 1397  ::  14:28   

شهردار سنندج خبر داد:

کد گذاری پارک جنگلی آبیدر به هفت منطقه / استقرار 18 نفر دیده بان به صورت شبانه روزی در پارک های جنگلی سطح شهر

سرویس کردستان- شهردار سنندج از  کد گذاری آبیدر به  هفت منطقه خبر داد و گفت: به منظور پیشگیری از حریق در پارک های جنگلی سطح شهر 18  نفر دیده بان  با تجهیزات کامل و بصورت شبانه روزی در پارک های جنگلی سطح شهر مستقر می شوند.

به گزارش کرد پرس، به نقل از  روابط عمومی شهرداری سنندج،  حشمت اله صیدی در کارگروه تخصصی پیشگیری از حریق با بیان اینکه  خوشبختانه حفاظت از محیط زیست و فضاهای سبزامروزه یکی از دغدغه شهروندان است، گفت:  هدف اصلی تشکیل کارگروه تخصصی پیشگیری از حریق  هماهنگی تمامی دستگاه ها و نهادها در هنگام آتش سوزی ومدیریت اطفاء حریق در پارکهای جنگلی به ویژه پارک جنگلی آبیدر برای به حداقل رساندن آسیب به این نعمت گرانبهای خداددادی است.

وی از  کد گذاری پارک جنگلی آبیدر به هفت  منطقه براساس کدبندی اعمال شده خبر داد و گفت: سرعت و دقت در اطفاء به موقع حریق یکی از مهم ترین اهداف منطقه بندی آبیدر است .

وی گفت: بر اساس کد گذاری صورت تعیین شده  منطقه یک ایستگاه دیده بانی کانی شفاء با محدوده دید: هفت آسیاب، خضر زنده، مهمانسرای شهرداری، مهمانسرای منابع طبیعی در ورودی میدان گاز ،  منطقه دو ( ایستگاه مهمانسرای نیروی انتظامی ) با محدوده دید: میدان گاز، بان شلانه و یک طرف از استخر دوقلو در ورودی حافظیه؛ جاده مهمانسرای نیروی انتظامی واقع شده است.

وی افزود:  منطقه سه ایستگاه بان شلانه به عنوان ایستگاه دیده بانی مرکزی و اصلی؛ محدوده دید: مهمانسرای شهرداری، دکل صدا و سیما و مسیر کالسکه رو در ورودی میدان گاز قرار گرفته است.

صیدی  گفت:  منطقه چهارم  منطقه گویزه کویر با محدوده دید: پارک کودک، استخر گویزه کویر، ماله کن و دول رحمان در ورودی خاکی بان شلانه و پارک کودک خاکی و ایستگاه پنجم در ماله کن با مسیر دید: گویزه کویر، قسمتی از منبع آب حسن آباد واقع  شده است.

شهردارسنندج تصریح کرد: بخش بندی منطقه  6 ( منبع آب حسن آباد ) دارای محدوده دید: پاسگاه حسن آباد و ماله کن و  منطقه هفت ( تپه حسن آباد ) که مهم ترین نقطه دیده بانی امسال است؛ با محدوده دید: پشت آبیدر در محدوده حسن آباد، دوربرگردان خاکی و محدوده جنگل کاری کوچک روی جاده حسن آباد در مسیر دید این منطقه  قرار دارد.

وی از استقرار 18 نفر دیده بان در مناطق  کد گذاری آبیدر و پارک جنگلی توس نوذر ونیشتمان خبر داد و گفت : دیده بان های مستقر شده بصورت شیفتی و شبانه روزی در در محل های تعیین شده مستقر می شوند.

صیدی اعلام کرد : تجهیزات لازم نظیر 50 عدد آتش کوب ،7 دستگاه موتور سیکلت،1 دستگاه خودرو کمک دار ،10 دستگاه فلاکس بک ،20 عدد تبر ،4 عدد دوربین شکاری دور برد ،7 دستگاه بی سیم  تهیه شده و در ایستگاههای تعیین شده در اختیار دید ه بان  قرار می گیرد.

وی افزود : هفته آینده هم 2 دستگاه دمنده آتش که نقش بسزایی در اطفای حریق دارد خریداری و در اختیار نیروهای دیده بان قرار داده می گیرد.

شهردار سنندج ابراز امیدواری کرد: با تعامل و همکاری تمامی دستگاههای و نهادهای مردمی بتوانیم در سال جاری با اقدامات و برنامه ریزی های صورت گرفته شاهد کمترین آتش سوزی در پارک های جنگلی سطح شهر باشیم.