انتشار:  پنج‌شنبه 24 خرداد 1397  ::  19:39   

مسئول روابط خارجی آلمان در کنگره اروپا:

قبول یا عدم قبول شکست از سوی اردوغان حائز اهمیت است

سرویس ترکیه - جوزف جانینک، مسئول روابط خارجی آلمان در کنگره اروپا در اظهاراتی با اشاره به انتخابات 24 ژوئن 2018 در ترکیه عنوان کرده است: سناریو دوم، شکست اردوغان در انتخابات است که در این صورت قبول یا عدم قبول این شکست از سوی اردوغان مهم است.

به گزارش کردپرس به نقل از خبرگزاری Diken، جوزف جانینک، مسئول روابط خارجی آلمان در کنگره اروپا در اظهاراتی با اشاره به انتخابات 24 ژوئن 2018 در ترکیه عنوان کرده است: بعد از انتخابات 24 ژوئن 2018 در ترکیه 2 سناریو دیده می شود. سناریو اول پیروزی با اختلاف بسیار کم رجب طیب اردوغان در انتخابات است که در این صورت تلاش خواهد کرد تا قدرت خود را بار دیگر به دست آورد. اردوغان برای رسیدن به این دستاورد نیز ترکیه را بیشتر از اروپا دور می کند.

وی در ادامه اظهارات خود تصریح کرده است: سناریو دوم، شکست اردوغان در انتخابات است که در این صورت قبول یا عدم قبول این شکست از سوی اردوغان حائز اهمیت است. نگرانی ها از عدم قبول شکست توسط اردوغان بسیار بالا است. در 3 ماه اخیر وضعیت اقتصادی در ترکیه رو به وخامت گذاشته است و متاسفانه رهبران سیاسی در ترکیه به خاطر منافع و هدف های شخصی خود اقتصاد ترکیه را متزلزل کرده اند. عدم ثبات در اقتصاد ترکیه رجب طیب اردوغان و حزب عدالت و توسعه را هم در داخل و هم در خارج تهاجمی تر کرده است که نگرانی اصلی از این موضوع است.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه
#انتخابات ریاست جمهوری
#رجب طیب اردوغان