سرویس اقلیم کردستان
آخرین خبرهای اقلیم کردستان
انتشار:  یک‌شنبه 27 خرداد  ::  17:04

عباس غزالی از رهبران حزب دمکرات کردستان در گفت و گو با کردپرس:

ابطال آراء انتخاباتی اقلیم کردستان را نخواهیم پذیرفت

سرویس عراق و اقلیم کردستان – عباس غزالی میرخان از رهبران حزب دمکرات کردستان (پارتی ) بر مخالت این حزب با ابطال آرای انتخاباتی در اقلیم کردستان از سوی دولت مرکزی عراق و مجلس نمایندگان این کشور، تاکید کرد.
 

به ‌گزارش کردپرس، مجلس نمایندگان عراق، چهارشنبه (16 خرداد) با تصویب لایحه اصلاح قانون انتخابات این کشور، رأی به بازشماری دستی آرای انتخابات دوره چهارم مجلس در سراسر کشور و ابطال بخشی از نتایج این انتخابات از جمله ابطال آرای نیروهای پیشمرگ و امنیتی اقلیم کردستان داد که 118 هزار رای را شامل می شود.

عباس غزالی از رهبران حزب دمکرات کردستان و نماینده‌ این حزب در پارلمان کردستان در گفتگو با خبرنگار کردپرس، در خصوص این مصوبه‌ مجلس عراق، گفت: مصوبه‌ پارلمان عراق در خصوص بازشماری آرا در سراسر عراق، بر خلاف قانون می باشد و این کشور را در شرایطی دشوار و تونل تاریکی قرار داده‌ است و تبعات سنگینی برای آینده‌ سیاسی عراق خواهد داشت و امنیت و ثبات کشور را با خطرات جدی روبرو خواهد کرد.

وی در خصوص مصوبه‌ مجلس  در خصوص برکناری اعضای کمیسیون عالی انتخابات عراق، گفت: کمیسیون انتخابات ارگانی قانونی و عالی ترین ارگان در برگزاری انتخابات عراق است و پارلمان نمی تواند برای آن تصمیم گیری کند، بلکه‌ در صورت لزوم باید به‌ آن توصیه‌ کند.

این رهبر پارتی پیش بینی کرد که‌ در نهایت تنها بتوان 10 درصد آرا انتخابات پارلمانی عراق بازشماری شوند و شمارش آرا در سراسر عراق را بعید دانست.

وی در خصوص موضع حزب دمکرات کردستان در خصوص احتمال بازشماری آرا در سراسر عراق تصریح کرد: موضع و نظر حزب دمکرات کردستان از روز اول و پس از اعلام نتایج انتخابات و اعتراض ها به‌ این نتایج، صریح و شفاف بوده‌ است و آن هم این است که‌ هیچ مشکلی با بازشماری آرا به‌ صورت الکترونیکی و یا دستی ندارد، اما در مقابل هر تلاش و اقدامی برای باطل کردن آرا شهروندان کردستان در هر نقطه‌ ای که‌ باشند و اهداف سیاسی را پیگیری کنند، خواهد ایستاد.