سرویس ترکیه
انتشار:  یک‌شنبه 27 خرداد  ::  20:37

نماینده HDP در پارلمان ترکیه:

به نظرسنجی ها اعتماد نکنید؛ معضل حدنصاب وجود دارد

سرویس ترکیه - مدحت سنجر، نماینده ماردین در پارلمان ترکیه از حزب دموکراتیک خلق ها در اظهاراتی با اشاره به انتخابات 27مین دوره پارلمان ترکیه عنوان کرده است: به نظرسنجی ها اعتماد نکنید؛ معضل حدنصاب وجود دارد.

به گزارش کردپرس به نقل از روزنامه جمهوریت، مدحت سنجر، نماینده ماردین در پارلمان ترکیه از حزب دموکراتیک خلق ها در اظهاراتی با اشاره به انتخابات 27مین دوره پارلمان ترکیه عنوان کرده است: تا روز انتخابات نباید به هیچ عنوان به دام کم کاری بیفتیم. علیه حزب دموکراتیک خلق ها اقدامات بسیار ویژه ای در جریان است. حاکمیت سیاسی برای نگه داشتن حزب دموکراتیک خلق ها زیر حدنصاب انتخابات تلاش ویژه به خرج داده است. به همین خاطر حتی یک رای هم بسیار اهمیت دارد. در جاهایی که حزب دموکراتیک خلق ها 70 درصد رای کسب می کند را باید به 90 درصد برسانیم. در جاهایی هم که 20 درصد دریافت می کنیم را به 30 الی 40 درصد برسانیم.

وی در ادامه اظهارات خود تصریح کرده است: به نظرسنجی های صورت گرفته اعتماد نکنید. برخی نظرسنجی ها به این دلیل منتشر می شود که این ذهنیت را به وجود بیاورد که حزب دموکراتیک خلق ها مشکل حدنصاب ندارد. نه خیر دوستان ما مشکل حدنصاب داریم. تمام این ها اقدامات ویژه علیه حزب دموکراتیک خلق ها است.

 

کد خبرنگار: 30102