سرویس اقلیم کردستان
انتشار:  دوشنبه 28 خرداد  ::  11:06

پاسخ منفی احزاب کُرد به درخواست حزب دمکرات برای تشکیل هیئت مشترک

سرویس عراق و اقلیم کردستان- احزاب معترض اقلیم کردستان درخواست حزب دمکرات کردستان برای تشکیل هیئت فراگیر احزاب اقلیم به منظور گفتگو با طرف های عراقی را رد کرده و فقط اتحادیه میهنی این پیشنهاد را پذیرفته است.

به گزارش کردپرس به نقل از شارپرس، حزب دمکرات کردستان در پی برگزاری انتخابات دوره چهارم مجلس عراق، هیئتی را به منظور گفتگو با طرف های عراقی در مورد تشکیل دولت آینده عراق به بغداد اعزام کرد و پس از آن نیز خواستار اتحاد و هم‌صدایی احزاب کُرد در مقابل طرف های عراقی و تشکیل هیئت مشترک احزاب اقلیم کردستان برای گفتگو با طرف های عراقی شد.

اما این درخواست حزب دمکرات از سوی احزاب معترض به نتایج انتخابات که تأکید می کنند اتحادیه میهنی و حزب دمکرات مرتکب تخلفات گسترده در این انتخابات شده اند؛ رد شده و هیچ یک از آنان حاضر به همراهی با حزب دمکرات در بغداد نشد و فقط حزب اتحادیه میهنی کردستان این پیشنهاد را پذیرفته است.

محسن سعدون نماینده حزب دمکرات در مجلس عراق در این خصوص اعلام کرد که   قرار است طی هفته آینده هیئت مشترک این دو حزب تشکیل و به بغداد اعزام شود.

از سوی دیگر احزاب اتحاد اسلامی، جنبش اسلامی، جماعت اسلامی، هم پیمانی برای دمکراسی و عدالت و جنبش تغییر خواستار ابطال کامل نتایج این انتخابات در اقلیم کردستان هستند و حاضر به گفتگو در مورد تشکیل دولت آینده عراق نیستند.