سرویس اقلیم کردستان
آخرین خبرهای اقلیم کردستان
انتشار:  دوشنبه 28 خرداد  ::  14:20

تقدیر سفیر حسن نیت سازمان ملل از کمک اقلیم کردستان به آوارگان جنگ

سرویس عراق و اقلیم کردستان- سفیر حسن نیست سازمان ملل متحد در دیدار با سخنگوی رسمی هیئت وزیران اقلیم کردستان از کمک های اقلیم به آوارگان جنگ در عراق و اسکان دادن آنان در اقلیم تقدیر و تشکر کرد.
 

به گزارش کردپرس به نقل از سایت رسمی هیئت وزیران اقلیم کردستان، آنجلینا جولی هنرپیشه معروف هالیوود و سفیر حسن نیت سازمان ملل، در سفر خود به عراق و اقلیم کردستان به منظور اطلاع از وضعیت آوارگان و مردم جنگ زده این کشور پس از دیدار از موصل به اقلیم کردستان رفت.

وی در اقلیم کردستان از کمپ آوارگان جنگ در دهوک بازدید کرده و سپس با صفین دزه یی سخنگوی رسمی هیئت وزیران اقلیم کردستان دیدار کرد.

وی در این دیدار به بررسی وضعیت آوارگان و قربانیان جنگ در عراق پرداخته و از اقدامات اقلیم کردستان در کمک و رسیدگی به آوارگان جنگ و اسکان شمار بسیاری از آنان در اقلیم تقدیر و تشکر کرد.

جولی تأکید کرد که وضعیت دشوار و مشکلات وخیم آوارگان را به اطلاع جامعه جهانی می رساند و برای جذب کمک و همکاری برای آوارگان و نیز اقلیم کردستان تلاش خواهد کرد.

طرفین در این دیدار بر ضرورت ادامه گفتگوهای سازنده برای یافتن راه حل اساسی حمایت مادی و معنوی از آوارگان و اقدام برای عادی سازی محل سکونت آنان و بازگشت تمام آوارگان به مناطق خود تأکید کردند.

اقلیم کردستان از آغاز ناآرامی ها در سوریه  و نیز جنگ داعش پذیرای بیش از 1 میلیون و 800 هزار آواره شده و در حال حاضر نیز بنا به آمار اعلام شده از سوی اربیل دست کم 1 میلیون و 400 هزار آواره در اقلیم اسکان داده شده اند.