سرویس جهان
آخرین خبرهای جهان
انتشار:  دوشنبه 28 خرداد  ::  15:01

زمان خروج آمریکا از مناطق تحت کنترل کُردهای سوریه معلوم نیست

سرویس جهان- نامزد پست دستیار وزارت خارجه آمریکا در امور خاورمیانه گفته است دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا در درازمدت نیروهای این کشور را از سوریه خارج می کند اما زمان آن معلوم نیست.

 

به گزارش کردپرس به نقل از کانال تلویزیون سی سپان آمریکا، دیوید شنکر، نامزد پست دستیار وزیر خارجه آمریکا در امور خاورمیانه، در جلسه استماع سنای آمریکا که هفته گذشته برگزار شد، گفت که دولت ترامپ قصد دارد نیروهای ارتش را از مناطق تحت کنترل کردهای سوریه خارج کند اما هنوز زمان دقیق آن مشخص نشده است.

وی گفت ما اکنون نیروهایی در سوریه داریم که با متحدانمان (نیروهای سوریه دموکراتیک) در مقابله با داعش همکاری می کنند. آنها همچنین به آموزش نیروهای محلی پرداخته و کمک می کنند که داعش شماره 2 در سوریه ظهور پیدا نکند.

وی افزود: حضور آمریکا در سوریه به مذاکرات این کشور با روسیه درباره آینده این کشور نیز کمک می کند.

جیمز ماتیس، وزیر دفاع آمریکا نیز هفته گذشته اعلام کرد حتی با وجود شکست داعش نیز آمریکا از سوریه خارج نمی شود زیرا این کشور می خواهد به شوراهای اداری محلی در شمال شرق سوریه  در اداره این مناطق و تامین امنیت آن کمک کند.

آمریکا 2000 نیروی نظامی در سوریه دارد اما چند ماه پیش، دونالد ترامپ در سخنانی غیرمنتظره از خروج هرچه سریعتر نیروهای این کشور از سوریه خبر داد. این کشور متحد اصلی نیروهای کرد سوریه محسوب می شود و چندین پایگاه نظامی در شمال شرق سوریه احداث کرده است.

کد خبرنگار: 40101