انتشار:  دوشنبه 28 خرداد  ::  18:49

ستاد فرماندهی نیروهای مسلح ترکیه:

آغاز فعالیت نیروهای نظامی ارتش ترکیه در منبج

سرویس ترکیه - ستاد فرماندهی نیروهای مسلح ترکیه در بیانیه ای اعلام کرده است: در خطوط باقی مانده میان حوزه عملیات سپر فرات تا خط منبج نیروهای ارتش ترکیه به صورت مشترک با نیروهای آمریکایی فعالیت های گشت زنی خود را آغاز کرده اند.

به گزارش کردپرس به نقل از خبرگزاری آناتولی، ستاد فرماندهی نیروهای مسلح ترکیه در بیانیه ای با اعلام آغاز فعالیت نیروهای ارتش ترکیه در منبج عنوان کرده است: در خطوط باقی مانده میان حوزه عملیات سپر فرات تا خط منبج نیروهای ارتش ترکیه به صورت مشترک با نیروهای آمریکایی فعالیت های گشت زنی خود را آغاز کرده اند.

در این بیانیه آمده است: در راستای توافقات به وجود آمده در چارچوب نقشه راه منبج و تامین امنیت این منطقه رسما از امروز تامین امنیت منطقه منبج در شمال سوریه را به همراه نیروهای آمریکایی به صورت مشترک آغاز کرده اند و اولین منطقه ای که نیروهای ارتش ترکیه در آن حضور پیدا کرده اند منطقه رود ساجو در حد فاصل جرابلس تا منبج می باشد.

نیروهای ارتش آمریکا از پایگاه نظامی ارتش آمریکا در منطقه دادات به این منطقه اعزام شده و به مدت 3 ساعت به همراه نیروهای آمریکایی به گشت زنی در منطقه پرداخته اند.

 

کد خبرنگار: 30102