انتشار:  دوشنبه 28 خرداد  ::  18:59

وزیر امور خارجه ترکیه:

در مدت زمان کوتاهی وارد مرکز منبج خواهیم شد

سرویس ترکیه - مولود چاووش اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه در اظهاراتی با اشاره به آغاز فعالیت نیروهای ارتش ترکیه در محدوده منبج عنوان کرده است: در مدت زمان کوتاهی وارد مرکز منبج خواهیم شد

به گزارش کردپرس به نقل از خبرگزاری دوغان، مولود چاووش اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه در اظهاراتی با اشاره به آغاز فعالیت نیروهای ارتش ترکیه در محدوده منبج پس از خروج نیروهای نظامی YPG از این منطقه در اظهاراتی عنوان کرده است: در حال حاضر نیروهای ارتش ترکیه وارد محدوده میان حوزه عملیات سپر فرات تا منبج شده اند. فعالیت های گشت زنی خود را در آنجا آغاز کرده و در اقدامات گام به گامی که صورت خواهد گرفت وارد مرکز منبج نیز خواهند شد. در این روند نیز نیروهای YPG به طور کامل از منبج خارج خواهند شد.

وی در ادامه اظهارات خود تصریح کرده است: منبج در مدت زمان بسیار کوتاهی از ترور پاکسازی خواهد شد. هدف ما مرحله به مرحله رساندن ثبات به مناطقی است که در کنترل نیروهای YPG به سر می برد. شما می دانید ما زمانی که عملیات سپر فرات را نیز آغاز می کردیم این گونه بود، در عملیات عفرین هم این گونه شد. این روند ادامه خواهد داشت و انشالله در مدت زمان بسیار کوتاهی وارد مرکز منبج خواهیم شد. در زمان بسیار کوتاهی منبج به طور کامل از YPG/PKK پاکسازی شده و اقدامات لازم اتخاذ خواهد شد. هدف ما دادن آن شهر به صاحبان اصلی شان است.

 

کد خبرنگار: 30102