انتشار:  چهارشنبه 30 خرداد  ::  12:17

فرمانده کل نیروهای (YPJ) در گفت و گو با کُردپرس؛

پایان داعش در شرق فرات بسیار نزدیک است/شورای نظامی منبج اجازه تجاوزگری به هیچ گروهی را نمی دهد

سرویس ایران-فرمانده نیروهای مدافع زن، پایان داعش در شرق فرات را نزدیک‌ اعلام کرد و این در حالی است که ارتش ترکیه خود را برای ورود به منبج آماده می کند.

 
《نسرین 》عبدالله فرمانده نیروهای مدافع زن (YPJ) در گفت وگویی با خبرنگار برون مرزی کُردپرس ضمن تشریح عملیات دیالزور،اظهار کرد:پس از کنترل شهرک‌استراتژیک دشیشه در همجواری مرز عراق،نیروهای ما بدون درنگ به سمت مناطق اشغالی باقی مانده حرکت کردند و تا به امروز مسافت زیادی را آزاد کرده اند.
 
وی ادامه داد:تاخیری در روند عملیات وجود ندارد و ما مصمم هستیم در کوتاهترین زمان ،بنیاد دولت بی اساس شام و عراق(داعش) را برچینیم و برای این کار نیروهای ما با ایثار و از جان گذشتگی در حال نبرد هستند.
 
این‌ فرمانده عالی رتبه کُرد در پاسخ به این‌ سوال که تحرکات روز گذشته ارتش ترکیه در اطرتف منبج‌ را چگونه ارزیابی می کنید،توضیح داد:طبق توافق با نیروهای شورای نظامی منبج ما سربازان خود را از منبج خارج کردیم و اداره شهر را کاملا به این نیروها داده ایم.
 
وی تصریح کرد:نیروهای ما با خون و مجاهدت خود مناطق اشغالی را آزاد کرده اند و قرار نیست دوباره آن را تحویل تروریست ها بدهند.قطعا نیروهای شورای نظامی منبج که ساکنان واقعی این‌ منطقه هستند اجازه تجاوزگری به هیچ گروهی را نمی دهند.
 
نسرین عبدالله همچنین در جواب این‌ پرسش که گویا نیروهای کُرد قصد تدارک حمله به جرابلوس و باب و عفرین را دارند،گفت:این‌مناطق سوری است و توسط ترکیه و "حامیان تروریستش" اشغال شده است و دیر یا زود این‌ مناطق از وجود آن ها پاکسازی می شود.