سرویس ترکیه
آخرین خبرهای ترکیه
انتشار:  چهارشنبه 30 خرداد  ::  13:19

مراد قاراییلان:

تمام احزاب سیاسی کرد ترکیه از HDP حمایت کنند

سرویس ترکیه - مراد قاراییلان، عضو شورای رهبری PKK در اظهاراتی با اشاره به انتخابات پیش رو در ترکیه عنوان کرده است: تمام احزاب سیاسی کرد ترکیه از HDP حمایت کنند.

به گزارش کردپرس به نقل از هاوار نیوز، مراد قاراییلان، عضو شورای رهبری PKK در اظهاراتی با اشاره به انتخابات پیش رو در ترکیه عنوان کرده است: برخی قبایل کردی که نیروهای محافظ محلی نیز از آنان انتخاب می شوند تا به امروز همواره در انتخابات به حزب عدالت و توسعه رای می دادند. ولی می دانیم که دیگر به این حزب رای نخواهند داد. دلیل آن را هم اگر بپرسید این است که آنها هر چند نیروهای محافظ محلی دولت ترکیه را تشکیل بدهند باز از هویت اصلی خود حمایت کرده و کرد هستند. در کردستان ایجاد سیستم محافظان محلی بازی دولت ترکیه بود. دولت ترکیه برای رویارو قرار دادن کردها با یکدیگر این کار را انجام داد. ما در آن دوران بی تجربه بودیم. ملت نیز ناآگاه بود. در این خصوص اشتباهات بسیار زیادی رخ داد. ما تمام نیروهای محافظ محلی را فرزندان این ملت می دانیم.

وی در ادامه اظهارات خود تصریح کرده است: در واقع تمام احزاب سیاسی کرد خواستار ائتلاف با حزب دموکراتیک خلق ها در این انتخابات بودند. در ابتدا برخی امیدواری ها در خصوص این مسئله نیز به وجود آمد ولی بعد برخی احزاب از این موضوع کنار کشیدند. ما خواستار حمایت تمام احزاب سیاسی کرد هستیم. در واقع این حمایت به صورت نسبی وجود دارد. یعنی در انتخابات ریاست جمهوری تماماً به صلاح الدین دمیرتاش رای خواهند داد ولی در این انتخابات حزب دموکراتیک خلق ها هم بسیار مهم است.

 

کد خبرنگار: 30102