انتشار:  پنج‌شنبه 31 خرداد  ::  19:26

تاکید ائتلاف عبادی بر پایبندی به تصمیم دادگاه فدرال درباره اصلاح قانون انتخابات

سرویس عراق و اقلیم کردستان - ائتلاف تحت رهبری نخست وزیر عراق ضمن تاکید بر پایبندی کامل به تصمیم اخیر دادگاه فدرال در رابطه با اصلاح قانون انتخابات، از همگان خواست بدان احترام بگذارند.

به گزارش کردپرس به نقل از بغداد الیوم، حسین عادلی، سخنگوی ائتلاف نصر به رهبری حیدر عبادی، نخست وزیر عراق بعد از ظهر امروز (پنج شنبه) با صدور بیانیه ای اعلام کرد که این ائتلاف بر پایبندی کامل خود به تصمیم دادگاه فدرال درباره مصوبه اخیر پارلمان مبنی بر اصلاح سوم قانون انتخابات این کشور تاکید می کند.

عادلی در این باره تاکید کرد که ائتلاف نصر همچنین از همگان می خواهد برای محافظت از فرآیند سیاسی کشور، حاکمیت قانون، آرای رای دهندگان و درستی اقدامات مرتبط با مشروعیت روند انتخابات پارلمانی اخیر و پارلمان و دولت برآمده از نتایج آن، به تصمیم دادگاه فدرال احترام بگذارند و بدان پایبند باشند.

یادآور می شود که دادگاه فدرال عراق پیش از ظهر امروز مصوبه پارلمان برای اصلاح قانون انتخابات را به استثنای ماده مربوط به لغو انتخابات پارلمانی اخیر در حوزه های رای گیری خارج از کشور و اردوگاه های آوارگان و همچنین لغو فرآیند رای گیری ویژه در اقلیم کردستان، تایید کرد.