سرویس ترکیه
آخرین خبرهای ترکیه
انتشار:  پنج‌شنبه 31 خرداد  ::  20:06

اردوغان مدعی شد:

35 تن از رهبران PKK در حملات اخیر به قندیل کشته شدند

سرویس ترکیه – اردغان ادعا کرد در بمباران نشست اعضای ارشد PKK در قندیل 35 تن از رهبران این گروه کشته شده اند.

به گزارش کردپرس به نقل از حریت، رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه ادعا کرد جنگنده های نیروی هوایی ارتش ترکیه یک نشست رهبران حزب کارگران کردستان (PKK) را در قندیل بمباران کرده و در نتیجه 35 تن از اعضای ارشد و رهبران این گروه کشته شده اند.

اردوغان در یک تجمع انتخاباتی در قهرمان مرعش گفت: «ما از نشست رهبران آنها خبردار شدیم. در دومین عملیات خود کار 35 عضو مهم حاضر در آن نشست رهبران را تمام کردیم. ما مانند تو [محرم اینجه نامزد حزب جمهوری خواه خلق ترکیه (CHP) در انتخابات ریاست جمهوری ] برای یک تماس تلفنی از آمریکا منتظر نمی مانیم. ما وقتی تصمیم گرفتیم گام بر می داریم.»

اردوغان در ادامۀ اظهارات خود صلاح الدین دمیرتاش، رئیس مشترک سابق و دربند حزب کردی دموکراتیک خلق ها (HDP) و نامزد این حزب در انتخابات ریاست جمهوری را تروریست خواند و اینجه را به خاطر طرفداری از وی به همکاری با تروریست ها و ضربه زدن به روحیۀ سربازان ارتش ترکیه متهم کرد.

اردوغان خطاب به اینجه گفت: «می خواهی با آزاد کردن آن عامل تحریک کننده در ادیرنه (دمیرتاش) به ترور پایان دهی؟»

اینجه و دیگر نامزدهای احزاب اپوزیسیون در انتخابات ریاست جمهوری خواستار آزادی دمیرتاش در دوران برگزاری کمپین های انتخاباتی شده بودند، اما حکومت و دستگاه قضایی ترکیه با این درخواست موافق نکرد.

 

کد خبرنگار: 30103