سرویس جهان
آخرین خبرهای جهان
انتشار:  جمعه 1 تیر  ::  15:27

افزایش سرمایه گذاری و تولید نفت توسط شرکت گلف کی ستون در اقلیم کردستان

سرویس جهان- شرکت نفتی گولف کی ستون که توسعه میدان نفتی شیخان اقلیم کردستان را در دست دارد، اعلام کرد می خواهد با توسعه این میدان نفتی تولید نفت را در آن به 55000 بشکه در روز برساند.

 

به گزارش کردپرس، شرکت نفتی  گولف کی ستون که در برمودا ثبت شده و دفاتری در لندن و اقلیم کردستان دارد، اعلام کرد با توجه به بهبود وضعیت مالی و پرداخت دستمزد از سوی دولت اقلیم کردستان، سرمایه گذاری بیشتری در میدان نفتی شیخان در 60 کیلومتری شمال غرب اربیل انجام دهد.

این شرکت امروز اعلام کرد می خواهد با افزایش سرمایه گذاری در این میدان نفتی، تولید روزانه نفت خام را در آن از 35000 بشکه به 55000 بشکه برساند.

این شرکت همچنین اعلام کرد در حال مذاکره با دولت اقلیم کردستان عراق بر سر اصلاح موافقت نامه تولید مشترک نفت از این میدان نفتی است.

گولف کی ستون اعلام کرد با دولت اقلیم کردستان و شرکت نفت و گاز مول مجارستان بر سر نحوه سرمایه گذاری بیشتر در این میدان نفتی و تامین سرمایه مورد نظر به توافق رسیده است.

این شرکت همچنین با اشاره به تخمین جدید از میزان ذخایر نفت خام میدان شیخان، اعلام کرد بر اساس برآورد جدید، این میدان نفتی بیش از 50 میلیون بشکه نفت خام دارد.

کد خبرنگار: 40101