انتشار:  جمعه 1 تیر  ::  17:34

وزیر امور خارجه ترکیه:

PKK برای ایران هم یک تهدید است/ پژاک در اولین فرصت ایران را هدف قرار خواهد داد

سرویس ترکیه - مولود چاووش اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه که ازشبکه تلویزیونی TRT ترکیه سخنرانی می کرد در اظهاراتی با اشاره به این که PKK یک تهدید برای ایران نیز به حساب می آید گفت: پژاک در اولین فرصت ایران را هدف قرار خواهد داد

به گزارش کردپرس به نقل از روزنامه ملت، مولود چاووش اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه که از شبکه تلویزیونی TRT ترکیه سخنرانی می کرد در اظهاراتی با اشاره به عملیات ارتش ترکیه در قندیل اعلام کرد: دیگر زمان آن فرا رسیده است که این باتلاق را کاملا بخشکانیم. برای این که در ترکیه آرامش را فراهم کنیم مجبور به موفقیت در این راه هستیم.

وی در ادامه اظهارات خود با تاکید بر این که این گروه ترویستی {اشاره به PKK} یک تهدید علیه ایران نیز به حساب می آید گفت: این که PKK/پژاک در حال حاضر به ایران حمله نمی کند به این معنی نیست که فردا و یا 2 روز دیگر این کار را انجام نخواهد داد. هیچ کس نمی تواند مدعی شود که آنها نمی خواهند ایران را هم تجزیه کنند. این را خود ایران هم می داند. بنابراین ما و ایران باید همواره در حال همکاری باشیم. اکنون میان ایران و پژاک یک عدم درگیری وجود دارد ولی ایران نیز به خوبی می داند که هر لحظه در اولین فرصت ایران را بار دیگر هدف قرار خواهند داد.

 

کد خبرنگار: 30102