انتشار:  جمعه 1 تیر  ::  19:43

شورای رهبری PKK بمباران جلسه این شورا توسط جنگنده های ترکیه را تکذیب کرد

سرویس ترکیه - شورای رهبری PKK با انتشار بیانیه ای اظهارات اخیر رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه مبنی بر بمباران یک جلسه شورای رهبری PKK و کشته شدن 35 عضو عالی رتبه این سازمان را تکذیب کرده است.

به گزارش کردپرس به نقل از هاوارنیوز، شورای رهبری PKK با انتشار بیانیه ای ضمن تکذیب اظهارات اخیر رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه مبنی بر بمباران یک جلسه شورای رهبری PKK و کشته شدن 35 عضو عالی رتبه این سازمان عنوان کرده است: حمله ای که اردوغان مدعی آن شده صورت نگرفته است. ادعاهای مطرح شده به دور از حقیقت بوده و در واقع نشان دهنده شکست اردوغان در انتخابات پیش رو در ترکیه است. ادعایی که اردوغان در این خصوص کرده است در واقع یک تبلیغات انتخاباتی بیش نیست. ملت به خاطر تمام این ادعاهای غیر واقعی اردوغان را در صندوق های رای مجازات خواهند کرد.

لازم به ذکر است، اردوغان هفته پیش با طرح مسئله بمباران یک جلسه شورای رهبری PKK به ادعاهای زیادی از سوی رسانه های ترکیه دامن زده بود که آخرین ادعاهای مطرح شده در برخی از روزنامه های دولتی و ملی گرای ترک خبر دستگیری مراد قاراییلان و جمیل بایک توسط نیروهای ارتش ترکیه بود.

 

کد خبرنگار: 30102