انتشار:  جمعه 1 تیر  ::  20:24

تغییر مواضع اردوغان در خصوص حادثه سوروچ

سرویس ترکیه - رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه که پیش از این PKK را عامل حادثه سوروچ معرفی کرده بود این بار در اظهاراتی با تغییر مواضع خود در خصوص حادثه سوروچ عنوان کرده است: قبل از هر چیزی برای تمام کشته شده های این حادثه از خداوند طلب آمرزش می کنم.

به گزارش کردپرس به نقل از روزنامه جمهوریت، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه که پیش از این PKK را عامل حادثه سوروچ معرفی کرده بود این بار در اظهاراتی با تغییر مواضع خود در خصوص حادثه سوروچ عنوان کرده است: قبل از هر چیزی برای تمام کشته شده های این حادثه از خداوند طلب آمرزش می کنم. به خانواده و نزدیکان نماینده ما و بقیه کشته شده ها در این حادثه تسلیت عرض می کنم. جمهوری ترکیه یک دولت قانونی است. این حادثه از سوی نیروهای امنیتی و دادستان های ترکیه به دقت در حال پیگیری است. همه حقایق برملا خواهد شد و مجرمین در برابر عدالت حساب پس خواهند داد.

وی در ادامه اظهارات خود تصریح کرده است: حزب دموکراتیک خلق ها چه کاری انجام می دهد؛ روسای تشکیلات ما در استان های جنوب شرق ترکیه را تهدید می کنند. با ایستادن بر مواضع کوه قندیل در گذشته مانده اند. در سوروچ یک اقدام انجام داده اید، تاوان آن هم بسیار سنگین خواهد بود.

لازم به ذکر است، اظهارات اردوغان در خصوص سوروچ درحالی تغییر پیدا کرده است که وی پیش از این PKK را به عنوان عامل اصلی این حادثه معرفی کرده بود و بعد از آن اخبار منتشر شده از اظهارات شاهدان ماجرا این حقیقت را برملا کرده است که عامل اصلی این حادثه برادر ابراهیم هلال یلدیز نماینده آک پارتی است که در منطقه سوروچ نیز به رباخواری مشهور است.

 

کد خبرنگار: 30102