انتشار:  شنبه 2 تیر  ::  16:54

انتقاد نخست وزیر ترکیه از ناظران خارجی انتخابات

سرویس ترکیه – بینالی یلدریم ناظران خارجی را به تلاش برای مداخله در انتخابات ترکیه متهم کرد و گفت برخی از این ناظران مانند گروه های سیاسی افراطی رفتار می کنند.

به گزارش کردپرس به نقل از حریت، بینالی یلدریم نخست وزیر ترکیه از ناظران خارجی که قرار است بر انتخابات ریاست جمهوری و پارلمانی فردا (یکشنبه) نظارت کنند، انتقاد کرد و گفت برخی از ناظران «مانند سخنگویان ساختارهای سیاسی افراطی سخن می گویند.»

یلدریم در گفتگو با خبرگزاری دولتی آناتولی در استان ازمیر از کمال قلیچدار اوغلو رهبر حزب جمهوری خواه خلق ترکیه (CHP) انتقاد کرد که پیش از انتخابات 24 ژوئن موضوع امنیت انتخابات را مطرح کرده است.

یلدریم گفت: «حکومت ما در چند ماه گذشته تدابیر امنیتی لازم را برای برگزاری انتخاباتی ایمن و مسالمت آمیز اندیشیده است.»

اپوزیسیون ترکیه و سازمان های بین المللی زیادی نسبت به احتمال تقلب در انتخابات ترکیه از سوی حکومت این کشور ابراز نگرانی کرده اند. یلدریم در واکنش به این مواضع گفت هیچ کس حق ندارد بر این انتخابات سایه بیاندازد و سلامت آن را زیر سؤال ببرد.

پیش از یلدریم، خبرگزاری آناتولی نیز ناظران سازمان امنیت و همکاری اروپا را متهم کرده بود که قصد دارند در صورت شکست اپوزیسیون سلامت انتخابات را زیر سؤال برده و شائبۀ تقلب در انتخابات را مطرح کنند.

 

بیشتر بخوانید:

خبرگزاری دولتی ترکیه ناظران خارجی را به تلاش برای لکه دار کردن انتخابات متهم کرد

تحلیل گران دربارۀ نتایج انتخابات ترکیه چه می گویند؟

اردوغان برنده می شود، به هر وسیله ای که باشد / هنری ج. بارکی

اپوزیسیون ترکیه به پیروزی در انتخابات خوش بین است / عرب ویکلی