سرویس ترکیه
انتشار:  شنبه 2 تیر  ::  19:35

انتشار نتایج آخرین نظرسنجی شرکت PİAR در 24 ساعت مانده به انتخابات ترکیه:

اکثریت پارلمان به دست اپوزیسیون می افتد/ HDP می تواند رکورد جدید ثبت کند

سرویس ترکیه - در کمتر از 24 ساعت مانده به آغاز انتخابات ریاست جمهوری و نمایندگی پارلمان ترکیه قادر آتالای، رئیس شرکت نظرسنجی PİAR در اظهاراتی با اشاره به این که اکثریت پارلمان به دست اپوزیسیون خواهد افتاد عنوان کرده است: HDP می تواند رکورد جدید ثبت کند

به گزارش کردپرس به نقل از روزنامه اورنسل، در کمتر از 24 ساعت مانده به آغاز انتخابات ریاست جمهوری و نمایندگی پارلمان ترکیه قادر آتالای، رئیس شرکت نظرسنجی PİAR در اظهاراتی با اشاره به آخرین نظرسنجی این شرکت عنوان کرده است: در نظرسنجی که از میان 2 هزار  464 نفر از 26 استان ترکیه انجام داده ایم، حزب عدالت و توسعه به مانند بیشتر استان های ترکیه در استان های کردنشین کشور نیز با کاهش آراء روبه رو است. همچنین بر اساس نتایج به دست آمده بخش بسیار اندکی از هوادران حزب حرکت ملی ترکیه به رجب طیب اردوغان، رای می دهند. در استان های کردنشینی که در سابق حزب عدالت و توسعه در آنجا قدرتمند بود با کاهش آراء روبه رو است.

وی در ادامه اظهارات خود با اشاره به وضعیت حزب دموکراتیک خلق ها نیز در آستانه انتخابات اعلام کرده است: حزب دموکراتیک خلق ها در وضعیت مطلوبی به سر می برد. آخرین اقدامات این حزب و موفقیتی که در چیدمان لیست خود داشته است آراء حزب را بالا برده است. حزب دموکراتیک خلق ها در این انتخابات می تواند رکورد جدیدی را ثبت کند.

نتایج به دست آمده از این شرکت نظرسنجی در انتخابات ریاست جمهوری بدین شکل می باشد:

رجب طیب اردوغان: 42.5 درصد

محرم اینجه: 27.1 درصد

مرال آکشنر: 16.7 درصد

صلاح الدین دمیرتاش: 11.0 درصد

تمل کارا مولا اوغلو: 2.5 درصد

دوغو پرینجک: 0.2 درصد

انتخابات پارلمان:

حزب عدالت و توسعه: 37 درصد

حزب جمهوری خواه خلق ترکیه: 23.4 درصد

حزب خوب: 15.7 درصد

حزب دموکراتیک خلق ها: 14.1 درصد

حزب حرکت ملی ترکیه: 6.5 درصد

حزب سعادت: 3 درصد

ائتلاف ها:

ائتلاف جمهور: 43.5 درصد

ائتلاف ملت: 42.1 درصد

حزب دموکراتیک خلق ها: 14.1 درصد

 

کد خبرنگار: 30102