سرویس ترکیه
انتشار:  شنبه 2 تیر  ::  20:20

مشاور ارشد داود اوغلو به اردوغان و AKP رأی نمی دهد

سرویس ترکیه – اتین ماهچوپیان مشاور ارشد داود اوغلو نخست وزیر سابق ترکیه اعلام کرد به خاطر رفتار ضد دموکراتیک حزب عدالت و توسعه و فرصت طلبی اردوغان، به آنها رأی نخواهد داد.

به گزارش کردپرس به نقل از پایگاه خبری – تحلیلی احوال، اتین ماهچوپیان مشاور ارشد احمد داود اوغلو نخست وزیر سابق ترکیه اعلام کرد در این انتخابات به رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه و حزب عدالت و توسعه (AKP) رأی نمی دهد.

ماهچوپیان در روزنامۀ قرار نوشت در گذشته همواره به AKP رأی داده است، اما رفتار ضد دموکراتیک این حزب و فرصت طلبی اردوغان باعث شده است یک بار دیگر رأی دادن به این حزب غیر ممکن شود.

ماهچوپیان در اشاره به افرادی که اطراف اردوغان را گرفته اند، گفت: «من فکر می کنم این تبعیت کورکورانه دارد به مذهبی ها و محافظه کاران به طور کلی و در نهایت به کل کشور ضربه می زند.»

وی افزود: «در واقع من بسیار محتمل می دانم که در مقالات غیر جانب دارانۀ آینده اردوغان به عنوان کسی معرفی شود که بیش از آنچه حتی فکرش را بکند، به جامعۀ محافظه کاران آسیب زده است.»

ماهچوپین اعلام کرد در انتخابات پارلمانی به حزب سعادت و در انتخابات ریاست جمهوری به محرم اینجه نامزد حزب جمهوری خواه خلق (CHP) رأی خواهد داد.

 

بیشتر بخوانید:

از زندان برای پست ریاست جمهوری رقابت می کنم / صلاح الدین دمیرتاش

سناریوهای محتمل انتخابات ریاست جمهوری ترکیه / هلال کاپلان

اردوغان برنده می شود، به هر وسیله ای که باشد / هنری ج. بارکی

دیاربکر برای تنبیه حزب عدالت و توسعه در صندوق های رأی آماده است / نورجان بایسل

اپوزیسیون ترکیه به پیروزی در انتخابات خوش بین است / عرب ویکلی

تحلیل گران دربارۀ نتایج انتخابات ترکیه چه می گویند؟