انتشار:  چهارشنبه 6 تیر  ::  09:19

نماینده کرمانشاه تشریح کرد؛

علل توقف ساخت پالایشگاه آناهیتا

سرویس کرمانشاه- عضو کمیسیون انرژی مجلس، از نشست کمیسیون متبوعش با صادق آبادی مدیرعامل شرکت پالایش و پخش درباره ساخت پالایشگاه آناهیتا خبر داد.

احمد صفری، از نشست کمیسیون انرژی با صادق آبادی مدیرعامل شرکت پالایش و پخش خبر داد و گفت: آقای صادق آبادی دستور توقف پروژه پالایشگاه آناهیتا را داده ، در حالی که این پروژه 3 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است و اطراف آن را فنس کشی کرده اند.
عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه هیئت مدیره این پالایشگاه علیرغم توقف پروژه ماهیانه حقوق های بالایی دریافت می کنند، افزود: اخیرا معاون اول رییس جمهور، وزیر نفت و وزیر تعاون دستور داده اند که این پالایشگاه از طریق شستا و صندوق توسعه ملی راه اندازی شود و برای آن سرمایه گذار برای آن پیدا کرده اند.
نامه صادق آبادی به مدیرعامل شرکت پالایش نفت آناهیتا برای توقف ساخت پالایشگاه
وی ادامه داد: مدیرعامل شرکت پالایش و پخش دستور داده است که علیرغم اینکه سرمایه گذار وجود دارد فعلا پروژه ساخت پالایشگاه متوقف شود.
نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: مدیرعامل شرکت پالایش و پخش در نامه ای به مدیرعامل شرکت پالایش نفت آناهیتا تاکید کرده است که تا زمان مشخص شدن نتیجه مطالعات امکان سنجی به روز شده از هرگونه اقدامی در جهت مذاکرات با شرکت های متقاضی اجرای طرح و همچنین ایجاد هرگونه تعهدی در این زمنیه ممانعت شود.
عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: مدیرعامل شرکت پالایش نفت آناهیتا در نشست امروز توضیحاتی درباره چرایی توقف پروژه ساخت پالایشگاه آناهیتا ارائه می دهد.