انتشار:  چهارشنبه 15 آبان 1398  ::  11:06   

700 کیلوگرم مواد مخدر غیردارویی در کرمانشاه امحا شد

سرویس کرمانشاه- دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان کرمانشاه، از امحای 700 کیلوگرم انواع مواد مخدر سنتی و صنعتی غیردارویی در کرمانشاه خبر داد.

به گزارش کُرد پرس، علی شمشیری میزان کشفیات مواد مخدر طی 6 ماهه نخست سال‌جاری در استان را 2 تن اعلام کرد و اظهار داشت: حدود 700 کیلوگرم از این میزان مواد مخدر صنعتی و سنتی غیردارویی بوده است.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان کرمانشاه در توضیح این 700 کیلوگرم مواد مخدر، گفت: 130 کیلوگرم هروئین، 53 کیلو شیشه، 129 کیلو حشیش و مابقی شامل، گراس، شیره، سوخته یا تفاله تریاک، مرفین و متادون بوده است.

وی ارزش ریالی این حجم از مواد مخدر غیردارویی را 6 میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: روز گذشته این 700 کیلو مواد مخدر صنعتی و سنتی کشف شده با حضور نمایندگان ستاد مبارزه با مواد مخدر، پلیس مبارزه با مواد مخدر و دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه معدوم‌سازی شد.

شمشیری تصریح کرد: تقریبا 200 عملیات خرد و کلان طی 6 ماهه نخست سال‌جاری در این رابطه داشته‌ایم که بخشی از ماحصل این عملیات‌ها منهدم و یک‌هزار و 300 کیلوگرم دیگر که به‌صورت دارویی بوده، تحویل مقامات ذی‌ربط داده شده است.