انتشار:  پنج‌شنبه 16 آبان 1398  ::  06:41   

رئیس جمهور ترکیه 13 نوامبر به واشنگتن می رود

سرویس ترکیه – مرکز ارتباطات نهاد ریاست جمهوری ترکیه با اشاره به تماس تلفنی اردوغان – ترامپ عنوان کرد: دو رهبر دیدار دوجانبه در تاریخ 13 نوامبر به دعوت رئیس جمهور آمریکا را در واشنگتن، تأیید کردند.

به گزارش کردپرس، در پی بحث های پیش آمده در خصوص سفر رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه به آمریکا بعد از تصویب دو قطعنامه علیه ترکیه در مجلس نمایندگان آمریکا، بعد از تماس تلفنی اردوغان – ترامپ، رئیس جمهور ترکیه تصمیم به انجام این سفر گرفت.

بر اساس اطلاعات به دست آمده از مرکز ارتباطات نهاد ریاست جمهوری ترکیه، رجب طیب اردوغان در تماسی تلفنی با دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در خصوص تحولات اخیر منطقه ای و روابط دو کشور گفتگو کرده و دو رهبر دیدار دوجانبه در تاریخ 13 نوامبر به دعوت رئیس جمهور آمریکا را در واشنگتن، تأیید کردند.

به نوشته CNN turk، در پی این تماس تلفنی، رجب طیب اردوغان در پیامی از صفحه خود در توئیتر اعلام کرد: «با رئیس جمهور آمریکا یک گفتگوی تلفنی بسیار خوبی در خصوص روابط دوجانبه و مسائل منطقه ای صورت دادیم. در این تماس تلفنی اقداماتی را که در خصوص مسائل مختلف از جمله مبارزه با تروریسم و دستیابی به هدف های تجاری می توانیم انجام دهیم، مورد ارزیابی قرار دادیم. باور دارم همزمان با سفر 13 نوامبر به آمریکا و دیدار دو جانبه با ترامپ در خصوص مسائل منطقه ای و دو جانبه ای که در تماس تلفنی امروز مطرح شده است نتایج بسیار مثبتی حاصل خواهد شد».

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه
#رجب طیب اردوغان
#آمریکا