انتشار:  پنج‌شنبه 16 آبان 1398  ::  14:45   

از مجلس ترحیم تا مجلس شورای اسلامی

سرويس كرمانشاه ـ یکی از شیوه های تبلیغاتی کاندیداهای مجلس و شورا حضور در مراسم ترحیم می باشد که بعضا دیده شده که برخی از نامزدهای مجلس پیدا کردن نام و آدرس متوفی را پیدا و اقدام به ارسال نامه و رساله تسلیت به آدرس خانواده معزا می کردند که این شیوه نه تنها بسیار نادرست و زشت می باشد، بلکه در شان یک نماینده یا کاندیدای مجلس نبوده و نیست.

به گزارش «کردپرس»، یکی از رسوم مرسوم نامزدهای کاندیداتوری در کشور به ویژه در استانهایی با بافت عشایری و قبیله ای به مانند کرمانشاه، یارکشی سنتی از ماهها قبل برای کسب کرسی مجلس و یا شورای شهر می باشد.

این رسوم نامربوط و غیرحرفه ای و البته تا متخلفانه در تمامی حوزه های انتخابیه کرمانشاه چندین دوره است در بین نامزدها نه تنها رسم مرسوم شده است، بلکه به یک رقابت تا حد تخریب همدیگر رسیده است.

«علیرضا محمدی محمد» از نامزدهای دوره های پیشین حوزه انتخابیه کرمانشاه در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری «کردپرس» در این باره گفت: متاسفانه بنده در دور گذشته به عینه این رقابت ها و بعضا ستیزه جویی بین نامزدهای مجلس را مشاهده و البته تجربه و صدالبته متاسفانه لمس کرده ام.

این کاندیدای سابق مجلس شورای اسلامی ادامه داد: متاسفانه یارگیری به هر روش ممکن و حتی تطمیع مالی یا شغلی به شگرد این نامزدها تبدیل شده است، که البته خوشبختانه در میانه راه رصد نهادهای نظارتی آنها را گرفتار رفتار هنجارشکنانه شان نمود و بسیاری از آنان به خاطر همین تخلفات انتخاباتی رد صلاحیت شدند که به نظر بنده این حرکت از سوی شورای نگهبان و... بسیار به جا و هشداری جدی به این دست از نامزدهای مجلس بود.

وی با تاکید بر اینکه عدم برخورد با این نامزدهای متخلف مجلس و شورا زمینه ساز ناهنجاری های دیگری در جامعه خواهد شد، گفت: در انتخابات شورای شهر نیز به عینه شاهد شکل گیری گروه هایی هرم شکلی در قالب کمک های نقدی و غیرنقدی بین خانواده کم درآمد و البته با جمعیت رای بیشتر به وسیله برخی از نامزدهای شورا بودیم که متاسفانه این رویه نادرست در شهرک های حاشیه و کم برخوردار از شدت بیشتری برخوردار بود.

محمدی محمد ادامه داد: یکی دیگر از شیوه های تبلیغاتی کاندیداهای مجلس و شورا حضور در مراسم ترحیم می باشد که برخی از نامزدها به صورت منظم و با استخدام افرادی از تمام تشییع جنازه ها در غسالخانه با خبر می شوند و بعضا دیده شده که برخی از نامزدهای مجلس که بعضی از آنها اکنون نماینده نیز می باشند با داشتن رابطه نام و آدرس صاحب متوفی را پیدا و اقدام به ارسال نامه و رساله تسلیت به آدرس خانواده معزا می کردند که این شیوه نه تنها بسیار نادرست و زشت می باشد، بلکه در شان یک نماینده یا کاندیدای مجلس نبوده و نیست.

وی تصریح کرد: امیدواریم امسال این شیوه های نامرسوم و البته متخلفانه کاندیدهای مجلس شدت و حدت کمتری داشته باشد تا شاهد دلزدگی مردم و ویژه قشر فرهیخته از این همپرسی نشویم.

با وجود صحت سخنان این کاندیدای سابق مجلس در دوره های گذشته، متاسفانه برخی از نامزدهای مجلس از هم اکنون برخی از روزنامه ها و رسانه های نوشتاری، دیداری و برخط را به نوعی اجازه نموده اند و برخی دیگر نیز در حوزه انتخابیه قصرشیرین، سرپل ذهاب، قصرشیران اسلام آبادغرب برای کسب اقبال عمومی بیشتر و طبعا آرای بیشتر؛ ارتباطات خود با افراد صاحب نام و مذهبی منطقه را علیرغم میل باطنی خویش به طور کاملا محسوسی افزایش داده اند که امید است این تخلفات زودهنگام انتخابات مجلس از دید دستگاه های نظامی به دور نماند.