انتشار:  پنج‌شنبه 16 آبان 1398  ::  16:03   

صدور حکم جلب و دستگیری 5 مسئول عراقی از جمله 3 استاندار کنونی و سابق

سرویس عراق و اقلیم کردستان - نهادهای عراقی از صدور حکم جلب و دستگیری شماری از مسئولان این کشور از جمله سه استاندار کنونی و سابق، یک معاون استاندار و یکی از اعضای شوراهای استانی خبر دادند.

به گزارش کردپرس به نقل از پایگاه خبری السومریه نیوز، هیئت نزاهه به عنوان نهاد شفافیت و مبارزه با فساد اداری در عراق و شورای عالی قضایی این کشور امروز (پنج شنبه) با صدور چندین بیانیه جداگانه اعلام کردند که حکم جلب، ممنوعیت سفر و دستگیری شماری از مسئولان کنونی و سابق در رابطه با پرونده های فساد مالی و اداری صادر شده است.

بنا بر آن چه در یکی از بیانیه های هیئت نزاهه آمده، دادگاه تحقیق نزاهه در استان بابل در مرکز عراق، در حق استاندار کنونی به اتهام ارتباط با تامین کننده مواد و تابلوهای راهنمایی و رانندگی در پروژه های ساخت و ساز شهرداری های استان حکم ممنوعیت سفر صادر کرده است.

این نهاد در بیانیه خود همچنین آورده که برای استاندار سابق بابل به دلیل ملزم ساختن اداره بهداشت استان به چاپ انتشارات خود در یک چاپخانه که اصلا وجود ندارد، حکم جلب و ممنوعیت سفر و برای یکی از اعضای کنونی شورای استان نیز به اتهام دستکاری زمین های اختصاص یافته به خانواده های شهدا، مجروحان و زندانیان از طریق افزودن نام افراد غیر مشمول، حکم دستگیری و بازجویی صادر شده است.

نهاد شفافیت و مبارزه با فساد اداری عراق در بیانیه دیگری نیز از صدور حکم جلب معاون اول استاندار مثنی در جنوب غرب این کشور به اتهام اخاذی در پروژه آسفالت خیابان های یکی از شهرستان های این استان مرزی خبر داد.

شورای عالی قضایی عراق نیز با صدور بیانیه ای تاکید کرد که حکم دستگیری استاندار سابق بصره در جنوب این کشور و شماری از کارمندان استانداری به اتهام هدر دادن اموال عمومی از طریق ارتکاب تخلف در ماموریت های کارمندان و دوره های آموزشی و توانبخشی در سال 2014 و اعزام کارمندان نهادهای دیگر به خارج از کشور با هزینه استانداری صادر شده است.

این شورا در بیانیه دیگری نیز اعلام کرد که دادگاه تحقیق نزاهه در استان بابل حکم دستگیری یکی از نمایندگان کنونی استان که همان استاندار سابق می باشد را صادر کرده چرا که وی متهم به احداث چاپخانه جعلی است.

برچسب‌ها:
#عراق
#حکم جلب
#هیئت نزاهه
#مبارزه با فساد