انتشار:  پنج‌شنبه 16 آبان 1398  ::  17:18   

معاون سیاسی استاندار آذربایجان‌غربی:

راهکار مقابله با مواد مخدر اجتماعی کردن مبارزه است

سرویس آذربایجان غربی- معاون سیاسی امنیتی اجتماعی استاندار آذربایجان غربی گفت: اقدامات دولت به تنهایی نمی تواند در زمینه مبارزه با مواد مخدر مثمر ثمر و نتیجه بخش باشد و باید اجتماعی کردن مبارزه با مخدر نیز لحاظ شود.

به گزارش کردپرس، علی مصطفوی در جلسه توسعه مشارکتهای سازمانهای مردم نهاد افزود: اعتیاد یکی از آسیب های اجتماعی است که برای مقابله و مبارزه با آن اقدامات زیادی صورت گرفته و شهدای زیادی جان خود را در راه مبارزه با این پدیده شوم داده اند ولی این اقدامات کافی نیست وراهکارهای جدیدی باید اندیشیده شود.

او ادامه داد: تاسیس سمن در خصوص مبارزه با مواد مخدر یکی از راههای مردمی و اجتماعی کردن مبارزه با این افیون است که می تواند کمک دست دولت برای مبارزه و مقابله با پدیده شوم اعتیاد باشد.

معاون سیاسی استاندار آذربایجان غربی اظهار کرد: اجتماعی کردن مبارزه با مخدر یکی از راهکارهایی است که در نظر است نه تنها نهادها، دستگاههای اجرایی مختلف بلکه همه مردم ، مدارس ، گروههای هنری و فرهنگی با  احساس مسئولیت و در حیطه خود در این خصوص برای مبارزه با مواد مخدر و پیشگیری از آن اقدام نمایند

مصطفوی گفت: ستاد مبارزه با مواد مخدر با راهکارهای مختلف از جمله کاهش تقاضا، کاهش عرضه، پیشگیری و درمان، راهکارهایی در زمینه مبارزه با مواد مخدر و بلای خانمان سوز اعتیاد دارد و اقدامات چپشمگیری در این خصوص انجام می دهد.

در این جلسه در خصوص تشکیل مجمع خیرین مبارزه با مواد مخدر تصمیم گیری و تشکیل مجمع خیرین مبارزه با مواد مخدر ، تشکیل کارگروهی در این خصوص، طرح یارگیری زندگی تصمیم گیری مطرح شد.