انتشار:  پنج‌شنبه 16 آبان 1398  ::  23:08   

وزارت دفاع آمریکا:

درآمد میدان های نفتی سوریه به جیب نیروهای کرد-عرب می رود

سرویس جهان- سخنگوی پنتاگون گفت درآمد حاصل از میدان های نفتی سوریه که نیروهای آمریکایی از آن محافظت می کنند به نیروهای محلی شرکای آمریکا در منطقه اختصاص دارد نه نیروهای آمریکایی.

 

به گزارش کردپرس، دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا بعد از بیرون کشیدن نیروهای این کشور از شمال سوریه که حمله ترکیه به کردها را به دنبال داشت، اکنون نزدیک به 1000 نیرو را در میدان های نفتی شمال شرق سوریه که تحت کنترل نیروهای کرد سوریه است مستقر کرده و می گوید آمریکا به منظور محافظت از این میدان های نفتی نیروهای خود را به طور کامل از سوریه خارج نمی کند.

تمرکز ترامپ بر میدان های نفتی سوریه و تاکید وی بر محافظت از نفت سوریه با گفتن « من نفت را دوست دارم»، باعث شد مخالفان آمریکا از جمله روسیه این کشور را به دزیدن نفت سوریه متهم کنند.

اما به نوشته نشریه هیل آمریکا، جاناتان هافمن، سخنگوی وزارت دفاع آمریکا امروز به خبرنگاران گفت که درآمد نفت میدان های نفتی سوریه که تحت کنترل نیروهای آمریکا و کرد است، فقط به جیب نیروهای شریک آمریکا می رود و کشورش سهمی از آن ندارد.

ترامپ دوباره بر حفظ تعدادی از نیروهای آمریکا در سوریه، برای آنچه« محافظت از نفت» نامید تاکید کرده است.

هافمن درباره احمال حمله برخی طرفین مانند نیروهای ارتش سوریه و یا روسیه به میدان های نفتی تحت کنترل آمریکا گفت: ما برای این تلاش می کنیم تا کسی به این میدانهای نفتی دست نیابد و فرماندهان ما حق دفاع از خود دارند.

ویلیام بایرن، معاون رییس ستاد ارتش آمریکا هدف اصلی حضور آمریکا در سوریه را مبارزه با داعش خواند و درباره محافظت از میدان های نفتی سوریه گفت: این مسئله یکی از اهداف جانبی آمریکا است.

سخنگوی وزرات دفاع آمریکا بار دیگر بر حمایت این کشور از نیروهای کرد-عرب سوریه در راستای ادامه مبارزه با داعش تاکید کرد.

کد خبرنگار: 40101

برچسب‌ها:
#سوریه
#ترکیه
#کردها
#آمریکا
#دونالد ترامپ
#نفت