انتشار:  جمعه 17 آبان 1398  ::  07:51   

استاندار ایلام:

هلیلان صاحب پتروشیمی می شود

ایلام - استاندار ایلام در نشست مرکز خدمات سرمایه گذاری استان که با حضور جلال میرزایی نماینده استان در مجلس شورای اسلامی و دستگاه های ذی ربط با موضوع پتروشیمی هلیلان برگزار شد، گفت: به زودی در هلیلان پتروشیمی احداث می شود.

به گزارش خبرگزاری کردپرس، قاسم سلیمانی دشتکی با تاکید بر اینکه امروز اهتمام جدی برای برون رفت هلیلان از محرومیت وجود دارد، افزود: ایجاد پتروشیمی هلیلان می تواند بستر و زمینه توسعه در این منطقه محروم از استان باشد.

وی در ادامه از شکل گیری مثلث توسعه برای هلیلان خبر داد و گفت: بحث شهرستان شدن هلیلان، ایجاد پتروشیمی در این منطقه و پایلوت قرار گرفتن این منطقه توسط بنیاد مستضعفان برای محرومیت زدایی سه ضلع مثلث توسعه هلیلان را تشکیل می دهد.

استاندار ایلام بر حذف بروکراسی بر سر راه پتروشیمی هلیلان تاکید کرد و گفت: باید ظرف یک ماه آینده راه روشنی پیش روی پتروشیمی هلیلان ترسیم شود.

سلیمانی دشتکی در ادامه ضمن تشکر از پیگیری‌های نمایندگان استان در پیگیری امور مناطق مختلف استان و به ویژه منطقه محروم هلیلان تاکید کرد: برای انجام کارهای بزرگ نیازمند مشارکت همگانی هستیم و خوشبختانه امروز این هم افزایی برای محرومیت زدایی از منطقه هلیلان با اجرایی شدن این اقدامات مهم وجود دارد.

در ادامه این نشست جلال میرزایی، نماینده استان در مجلس شورای اسلامی نیز از آماده بودن بستر های لازم برای عبور منطقه هلیلان از محرومیت گفت و تصریح نمود: بحث ایجاد پتروشیمی هلیلان از آنجا حائز اهمیت است که منجر به توسعه کل استان خواهد شد.

وی ادامه داد: کار این پروژه به خوبی پیش می رود و هفته گذشته یک تیم کارشناسی برای بررسی وضعیت به منطقه اعزام شده که نتیجه کار مثبت ارزیابی می شود.

گفتنی است در این نشست که عارفی سرمایه گذار پتروشیمی هلیلان نیز حضور داشت، گفت: زمین مورد نیاز برای این پروژه ۱۰۰ هکتار بوده، حداکثر سرمایه گذاری قریب ۱۰۰ میلیون یورو و اشتغال زایی در زمان اجرا تا ۸۰۰ نفر و مدت زمان اجرا این پروژه حدود ۳ سال طول می کشد.

برچسب‌ها:
#ایران - ایلام
#هلیلان
#احداث پتروشیمی
#مثلث توسعه هلیلان
#استاندار ایلام، دشتکی
#نماینده ایلام در مجلس، میرزایی