انتشار:  جمعه 17 آبان 1398  ::  09:14   

احمد داوود اوغلو:

حزب جدید تا پایان سال میلادی تاسیس خواهد شد

سرویس ترکیه - احمد داوود اوغلو، نخست وزیر سابق ترکیه در دیدار با تمل کارا ملا اوغلو، رئیس حزب سعادت ترکیه از تاسیس حزب جدید تا آخر سال میلادی خبر داد.

به گزارش کردپرس، احمد داوود اوغلو، نخست وزیر سابق ترکیه در دیدار با تمل کارا ملا اوغلو، رئیس حزب سعادت ترکیه از تاسیس حزب جدید تا آخر سال میلادی خبر داد.

به نوشته روزنامه سوزچی ترکیه، داوود اوغلو پس از دیدار با رئیس حزب سعادت به خبرنگاران گفت: «پیش از این اعلام کرده بودیم که یک حرکت سیاسی جدید تاسیس خواهیم کرد. یک پیش نویس بسیار مهمی به وجود آمده است. بعد از آن که هیئت موسسین حزب تعیین شد، آن را نیز منتشر خواهیم کرد. در دو ماه اخیر با افراد زیادی دیدار و گفتگو کرده ایم. با خوشحالی وصف ناپذیر و دستاورد بسیار مهم از این دیدارها لیستی را آماده خواهیم کرد. ولی تا زمانی که این لیست از زبان ما اعلام نشده باشد نباید به آن پرداخته و در رسانه ها مطرح کرد».

داوود اوغلو با تأکید بر این که اقدامات برای تاسیس حزب تا پایان سال جاری میلادی به اتمام خواهد رسید تصریح کرد: «تا پایان سال این روند به اتمام خواهد رسید. رئوس کار همانگونه که برنامه ریزی شده است پیش می رود. در کوتاه ترین زمان ممکن این روند را به پایان خواهیم رساند. با علی باباجان نیز از گذشته دوستی خوبی داریم، همراهی با ایشان را بسیار دوست داشتیم ولی ممکن نشد. برای ما سلامت حزب خودمان تنها هدف ما است. برای هر گونه مذاکره نیز آماده هستیم».

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه