انتشار:  جمعه 17 آبان 1398  ::  09:17   

مظلوم کوبانی:

ائتلاف، روسیه و آمریکا باید مانع تغییر بافت دموگرافیک سریکانی و گری سپی شوند

سرویس سوریه - مظلوم کوبانی، فرمانده کل نیروهای ارتش دموکراتیک سوریه در پاسخ به اظهارات اخیر وزیر دفاع ترکیه عنوان کرد: ائتلاف بین المللی، روسیه و آمریکا باید مانع تغییر بافت دموگرافیک سریکانی و گری سپی شوند.

به گزارش کردپرس، در پی اظهارات حلوصی آکار، وزیر دفاع ترکیه در خصوص عدم خروج نیروهای YPG از منطقه، مظلوم کوبانی، فرمانده کل نیروهای ارتش دموکراتیک سوریه در پاسخ به این اظهارات عنوان کرد: «ترکیه در تلاش است تا به اهداف خود در راستای تغییر بافت دموگرافیک شمال سوریه با استفاده از سازمان های بین المللی دست پیدا کند. بررسی طرح ترکیه از سوی ریاست سازمان ملل متحد، دیدار با مقامات ترکیه در چارچوب این طرح و تشکیل تیم برای بررسی ابعاد و جزئیات طرح ترکیه برای شمال سوریه بسیار نگران کننده و خطرناک است. سازمان ملل متحد نباید اجازه انجام پاکسازی های هویتی را بدهد».

به نوشته خبرگزاری KRDnews، کوبانی در ادامه اظهارات خود تصریح کرد: «نیروهای ائتلاف بین المللی، روسیه و آمریکا باید مانع تغییر بافت دموگرافیک سریکانی و گری سپی شود. آنان مجبور به انجام تعهدات خود برای اجرای توافقات به دست آمده با میانجی گری مایک پنس و پمپئو هستند. مردم باید مطمئن شوند که بعد از بازگشت به خانه های خود در معرض ظلم و آدم ربایی قرار نخواهند گرفت».

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#سوریه
#کردها
#ترکیه
#آمریکا