انتشار:  جمعه 17 آبان 1398  ::  14:08   

آمادگی 300 نیروی امدادی آذربایجان‌غربی جهت اعزام به مناطق زلزله‌زده

سرویس آذربایجان غربی- معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر آذربایجان‌غربی گفت: ٣٠٠ نیروی امدادی به همراه اعضای ستادی جمعیت هلال‌احمر این استان در آماده‌باش کامل بوده و در صورت نیاز با تجهیزات امدادی به مناطق زلزله‌زده اعزام می‌شوند.  

به گزارش کردپرس، رضا مسافر به ایرنا گفت: با توجه به وقوع زمین‌لرزه در آذربایجان‌شرقی تمامی نیروهای امدادی آذربایجان‌غربی در آماده‌باش کامل قرار گرفته اند.

او ادامه داد: جمعیت هلال‌احمر آذربایجان‌غربی در موقع نیاز نسبت به اعزام نیرو و انتقال تجهیزات امدادی به آذربایجان‌شرقی اقدام می‌کند.

مسافر بیان کرد: تاکنون گزارشی از خسارت احتمالی در داخل استان دریافت نشده ولی آماده‌باش تیم‌های امداد و نجات تمام شهرهای استان همچنان ادامه دارد.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر آذربایجان‌غربی گفت: این آماده‌باش برای مقابله با بروز پس‌لرزه‌های احتمالی در منطقه است تا در صورت نیاز پشتیبانی کامل صورت گیرد.

گفتنی است؛ ساعت ۲:۱۷ بامداد امروز /جمعه/ زمین‌لرزه‌ای به بزرگ ۵.۹ حوالی منطقه «ترک» در شرق آذربایجان‌شرقی را لرزاند که در ارومیه نیز با فاصله حدود ۲۵۰ کیلومتری از کانون زلزله احساس شد.