انتشار:  جمعه 17 آبان 1398  ::  14:15   

در حالی که 60 درصد فرمانداری های استان با سرپرست اداره می شوند

وزیر کشور فردا به کردستان می آید

سرویس کردستان- بر اساس اعلام استانداری کردستان، عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور روز شنبه برای یک سفر دو روزه مهمان استان کردستان خواهد بود. این در حالی است که انتقادات شدیدی از وضعیت حوزه کاری این وزارتخانه در استان وجود دارد.

به گزارش کُرد پرس، روابط عمومی استانداری کردستان اعلام کرده است،  عبدالرضا رحمانی فضلی درسفری دو روزە بە استان کردستان طی روزهای شنبە ویکشنبە ۱٨ و۱۹ آبان ماە روزهای کاری پر ترافیکی را در سنندج پیش رو خواهد داشت.

وی بعد از ورود بە فرودگاە سنندج بە همراە مرادنیا استاندار کردستان و جمعی از مدیران استانی از پروژەهای عمران شهری سنندج بازدید خواهد کرد.

شرکت در جلسە شورای توسعە استان یکی از برنامە‌های مهم و کلیدی وزیر کشور در سنندج خواهد بود کە در آن مسائل حائز اهمیتی در مباحث توسعەای مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت.

نشست با فعالان اقتصادی استان نیز از دیگر برنامەهایی است کە برای سفر دو روزە دکتر رحمانی فضلی تدارک دیدە شدە است.

نشست با روحانیون و شرکت در جشن بزرگ میلاد پیامبر بە مناسبت آغاز هفتە دولت از دیگر برنامەهایی خواهد بود کە با حضور وزیر کشور در سنندج برگزار می‌شود.

گفتنی است سفر وزیر کشور به استان در حالی انجام می شود که رحمانی فضلی از سال 93 رییس شورایی به نام «شورای توسعه استان کردستان» است که تا به حال به عقیده منتقدان دستاورد ملموسی نداشته است و از سوی دیگر در حال حاضر بیش از 60 درصد شهرستان های استان کردستان فاقد فرماندار و بعضا به مدت 2 سال است که توسط سرپرست اداره می شوند. از طرف دیگر سفر حسن روحانی هم که قرار بود بهار امسال انجام شود و حتی بنرهای تبلیغاتی آن هم نصب شد ناگهان لغو شد و از آن زمان تا کنون بارها وعده سفر روحانی داده شده اما تاریخ و زمان آن مشخص نیست. به باور برخی ناظران بی ثباتی مدیریتی و نبود دستاورد ملموس از سوی تیم دولت در کردستان از دلایل تاخیر این سفر است.