انتشار:  شنبه 18 آبان 1398  ::  10:09   

موسسه مطالعات جنگ تحلیل کرد:

بازی نیروهای ypg با ترکیه در سوریه

سرویس جهان- موسسه مطالعات جنگ معتقد است نیروهای کرد سوریه هنوز از خط قرمز عمق 30 کیلومتری شمال سوریه خارج نشده و می خواهند موقعیت خود را با حفظ ارتباط هم با روسیه و هم آمریکا حفظ کنند.

 

به گزارش کردپرس، نیروهای کرد سوریه یا YPG بر اساس توافق روسیه و ترکیه قرار بود از عمق 30 کیلومتری نوار شمالی سوریه خارج شوند تا در برابر آن ترکیه نیز به حملات خود به مناطق تحت کنترل کردهای سوریه در این محدوده پایان دهد.

موسسه مطالعات جنگ نوشت: بر اساس توافق، نیروهای کرد سوریه می بایست تا تاریخ 29 اکتبر از عمق 30 کیلومتری شمال سوریه خارج می شدند اما آنها همچنان در این منطقه حضور دارند و از محدوده تعیین شده خارج نشده اند.

این موسسه حضور روسیه، آمریکا و ترکیه را در شمال سوریه نوعی رقابت برای تقویت نفوذ آنها دانسته و نوشته است نیروهای کُرد سوریه هم ظاهرا دارند از این موقعیت برای حفظ و تقویت موقعیت خود استفاده می کنند.

موسسه مطالعات جنگ می نویسد نیروهای کرد سوریه می خواهند با شراکت با روسیه و آمریکا به طور همزمان از موقعیت خود در برابر ترکیه محفظت کنند.

این موسسه در تشریح تحلیل خود می نویسد: آمریکا بعد از خروج از شمال سوریه بار دیگر به استان حسکه باز گشته است و با نیروهای کرد سوریه در میدان های نفتی به گشت و دیده بانی می پردازد. از سوی دیگر، روسیه همزمان هم با نیروهای ترکیه و هم با نیروهای کرد در حال گشت زنی در شمال سوریه است.

بر اساس این گزارش، نیروهای پلیس محلی کُرد یا آسایش که بخشی از نیروهای کرد سوریه هستند همچنان با نیروهای روسیه همکاری و همراهی نزدیک دارند و در منطقه مذکور حضور مشهود دارند.

موسسه مطالعات جنگ معتقد است ترکیه در درازمدت این تکنیک نیروهای کرد سوریه را نخواهد پذیرفت اما در حال حاضر به پیروزی نمادین گشت زنی با نیروهای روسیه در شمال سوریه راضی است

همچنین اشاره شده است که نیروهای ارتش سوریه نیز گشت زنی های جداگانه خود را در مناطق محل حضور نیروهای آمریکایی انجام می دهد و در نتیجه احتمال تقابل روسیه، آمریکا، ترکیه و سوریه وجود دارد.

کد خبرنگار: 40101

برچسب‌ها:
#سوریه
#ترکیه
#کردها
#آمریکا
#روسیه