انتشار:  شنبه 18 آبان 1398  ::  14:38   

عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت؛

وزارت نفت برای تغییر ساختار شرکت نفت و گاز غرب آمادگی ندارد

سرویس ایلام – جلال میرزایی، نماینده ایلام در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون انرژی مجلس در نشست خبری خود که صبح امروز با خبرنگاران ایلامی برگزار شد، عنوان کرد: وزارت نفت برای تغییر ساختار شرکت نفت و گاز غرب آمادگی ندارد.

به گزارش خبرگزاری کردپرس، او افزود: باید به جای تمرکز بر انتقال نفت و گاز  دفتر مستقلی در ایلام ایجاد شود و مدیر نفت و گاز غرب کشور با توجه به پتانسیل استان در حوزه نفت و گاز، از فرزندان ایلام باشد.

میرزایی اشاره کرد: کار وزیر نفت با توجه به اینکه بومی کرمانشاه است برای انتقال دفتر نفت و گاز به ایلام  سخت است ولی خوشبختانه آقای زنگنه دستور انتقال معاونت عملیات به ایلام را داده که گامی رو به جلو است.

توسعه نفت و گاز در ایلام منوط به یافته‌های پروژه «لرزه‌نگاری» است

عضو فراکسیون امید گفت: پروژه «لرزه‌نگاری بانکول» یکی از پروژه‌های مهم و حیاتی استانی بود که با اعتباری بالغ بر 60 میلیون یورو در ایلام راه‌اندازی شد، توسعه نفت و گاز در ایلام منوط به یافته‌ها و پیشرفت این پروژه است.

میرزایی در این خصوص توضیح داد: کار لرزه‌نگاری ایلام پیگیری شد، هم اکنون نیز مناقصه آن برگزار شده و سال گذشته کارگاه تجهیز شد و تعدادی نیرو نیز برای این کار گرفته شد، توسعه نفت و گاز منوط به یافته‌های پروژه لرزه‌نگاری استان ایلام است، مبلغ این پروژه چیزی در حدود 60 میلیون یورو بود که با آن موافقت شد.

چهار چاه جدید نفت و گاز در ایلام استخراج می شود

وی افزود: بناست که 4 چاه جدید نفت و گاز در ایلام استخراج شود، تجهیزات پروژه پتروشیمی از استرالیا خریداری شده است و چند کارگاه نیز در این راستا تجهیز شده و چیزی در حدود 90 کارگر نیز دست به کار شده است؛ اما پیشرفت این کار منوط به وجود اعتبار است که تاکنون پیگیری‌ها نتیجه نداده و تنها شفاها قول اعتبارات داده شده است.

میرزایی ضمن بیان در خصوص روند کاری پروژه آذر نیز گفت: کار پروژه میدان نفتی آذر در حال اتمام است و طبعا برخی کارگران بیکار می‌شوند، این موضوع درحالی است که برای جلوگیری از بیکاری کارگران در نظر داریم پروژه چنگوله را آغاز به کار کنیم، پیش بینی می‌شود تا سه ماه آینده قرار داد این پروژه امضا شود و قبل از عید سال 99 کار را شروع کنند.

عضو فراکسیون امید تاکید کرد: با توجه به ظرفیت ممکن در هلیلان مجوز پتروشیمی این منطقه اخذ شد و در حال پیشبرد اهداف هستیم. اگر کارها به‌صورت منظم پیش رود کلنگ زنی آن قبل از سال 99 زده می‌شود.

برچسب‌ها:
#ایران - ایلام
#نماینده ایلام در مجلس، میرزایی
#انتقال دفتر نفت و گاز غرب به ایلام
#لرزه نگاری