انتشار:  شنبه 18 آبان 1398  ::  15:28   

معاون کمیته امداد استان خبر داد؛

پرداخت 60 میلیارد تومان کمک معیشت به نیازمندان ایلام

سرویس ایلام - معاون امور حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان ایلام از پرداخت بیش از 60 میلیارد تومان کمک معیشت به نیازمندان این استان در هفت ماهه نخست امسال خبر داد.

به گزارش خبرگزاری کردپرس، شبیب جعفرزاده با بیان این که ماهیانه حدود 8 و نیم میلیارد تومان کمک معیشت به مددجویان این استان پرداخت می شود بیان کرد: هم اکنون بیش از 71 هزار نیازمند و مددجو در این استان از این کمک ها برخوردار هستند.

وی با بیان اینکه از نیمه دوم امسال مستمری مددجویان این نهاد 20 درصد افزایش داشته است گفت: پرداخت کمک معیشت و مستمری تنها یکی از خدمات این نهاد به مددجویان است.

معاون امور حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان ایلام به افزایش تعداد مستمری بگیران این نهاد در قالب تبصره 14 اشاره کرد و گفت: در حالی که تا آبان 97 جمعیت تحت حمایتی این نهاد در استان در حال کاهش و حدود 20 هزار خانوار بود در قالب همین تبصره جمعیت این مددجویان به حدود 29 هزار نفر رسیده است.

جعفرزاده با بیان اینکه تحت حمایت قرار دادن این خانواده ها بخاطر مشکلات مالی و اقتصادی بوده است  افزود: هدف اصلی از تحت حمایت قرار دادن این خانواده ها این است که این نهاد در آینده از طریق اشتغال و کارآفرینی زمینه توانمندسازی این خانواده ها را فراهم نماید.

برچسب‌ها:
#ایران - ایلام
#معاون کمیته امداد ایلام، جعفرزاده
#کمک معیشت