انتشار:  شنبه 18 آبان 1398  ::  15:31   

نماینده مجلس عراق:

هیچ جایگزینی برای دولت کنونی عراق وجود ندارد

سرویس عراق و اقلیم کردستان- نماینده مجلس عراق تاکید کرد که تنش و ناآرامی های این کشور رو به پایان است، زیرا همه طرف ها به این نتیجه رسیده اند که هیچ جایگزینی برای دولت کنونی عراق وجود ندارد.

 

به گزارش کردپرس، حسن آلی طی گفتگو با سایت خبری خلک، گفت که در حال حاضر تنش ها و ناآرامی ها در عراق رو به پایان است و به نظر می رسد در روزهای آینده آرامش بیشتری در این کشور به وجود آید، زیرا همه طرف ها در عراق به این نتیجه رسیده اند که هیچ جایگزینی برای دولت کنونی این کشور وجود ندارد و هر شخص و جریان دیگری هم بر سر کار آید اقدامی بیش از آنچه دولت فعلی انجام داده، نمی تواند صورت دهد.

نماینده مجلس عراق افزود که دولت عراق متعهد به اجرای خواسته معترضین این کشور شده و دست کم برای تحقق بخشی از این خواسته ها تلاش می کند و به همین دلیل اعتراضات رو به کاهش است.

وی با ابراز نگرانی جدی از افزایش آمار قربانیان تظاهرات و اعتراضات خیابانی عراق، اشاره کرد که تاکنون 300 تن در این تظاهرات کشته شده و 10 هزار نفر دیگر نیز مجروح شده اند و چنین آماری برای کارنامه و عملکرد نیروهای امنیتی و نهادهای نظارتی بین المللی غیرقابل قبول است.