انتشار:  شنبه 18 آبان 1398  ::  17:52   

انتقاد چاووش اوغلو از تلاش آمریکا برای کنترل مناطق نفتی سوریه

سرویس ترکیه - مولود چاووش اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه در اظهاراتی با انتقاد از اقداکات آمریکا برای کنترل مناطق نفتی سوریه عنوان کرد: هیچ کس هیچ حقی بر روی منابع طبیعی سوریه ندارد.

به گزارش کردپرس، مولود چاووش اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه که در بیست و چهارمین اجلاس وزرای خارجه سازمان همکاری اقتصادی (اکو) در آنتالیا سخنرانی می کرد در اظهاراتی با انتقاد شدید از سیاست های آمریکا در سوریه عنوان کرد: «آن ها {آمریکایی ها} دیگر اعتراف می کنند که به خاطر ذخایر نفتی در آن جا {سوریه} حضور دارند. این را آشکارا اعلام کرده اند. ما می دانیم که از گروه های تروریستی مانند PKK/YPG حمایت می کنند. هیچ کس هیچ حقی بر منابع طبیعی سوریه ندارد. از ده ها هزار کیلومتر آن طرف تر آمدن و تأکید کردن بر این مسئله که نحوه اداره ذخایر نفتی سوریه را انها تعیین خواهند کرد، مغایر قوانین بین المللی است. تمامی این ها از آن ملت سوریه است».

به نوشته روزنامه ملیت، چاووش اوغلو در ادامه اظهارات خود تصریح کرد: «در سیاست های آمریکا رفتار دوگانه و دو رویی وجود دارد. با عملیات چشمه صلح بازی بزرگی را برهم زدیم. با اعمال تحریم ها به جایی نمی توانند برسند. اگر قرار به نسل کشی باشد، YPG نیز در شمال سوریه دست به تصفیه نژادی زده است. چرا بر این مسئله چشم پوشی می کنند؟».

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#سوریه