انتشار:  شنبه 18 آبان 1398  ::  20:00   

فراخوان تحریم سریال های ترکیه در اقلیم کردستان

سرویس عراق و اقلیم کردستان- اعضا سازمان امور هنری زنان اقلیم کردستان، با هشدار در مورد اینکه هدف محتوای سریال های ساخت ترکیه، نابودی اخلاق و فرهنگ در جامعه اقلیم بوده، خواستار تحریم تمامی سریال های ساخت ترکیه شدند.
 

به گزارش کردپرس، امروز شنبه 18 آبان / 9 نوامبر، اعضای سازمان امور هنری زنان اقلیم کردستان با توزیع 3 هزار اعلامیه میان مردم در بازار و اماکن عمومی شهر سلیمانیه، در مورد تاثیرات مخرب سریال های ترکی بر جامعه اقلیم هشدار دادند.

این زنان با حضور در میان مردم، ضمن آگاه سازی در مورد تاثیرات این سریال ها، تاکید کردند که هدف از محتوای این سریال ها نابودی فرهنگ و اخلاق در جامعه اقلیم بوده و خواستار تحریم تمامی سریال های ساخت ترکیه در اقلیم کردستان شدند.

در این اعلامیه با  تاکید بر اینکه اهداف ساخت این سریال ها علیه فرهنگ مردم اقلیم بوده، از مردم خواسته شده که برای حفظ فرهنگ و اخلاق در جامعه، این سریال ها و شبکه های تلویزیونی که اقدام به پخش این سریال ها می کنند را تحریم کنند.

همچنین سازمان نوآوری و کمان زرین در اقلیم کردستان نیز از این اقدام حمایت کرده و کاره محمد مدیر این سازمان، در جمع خبرنگاران گفت که حملات ترکیه علیه کردها، فقط شامل حمله نظامی به کردستان سوریه نیست و این کشور جنبه های مختلف زندگی و موجودیت کردها از جمله جنبه های فرهنگی را هدف قرار گرفته و همه افراد در اقلیم در مورد مقابله با حملات ترکیه و تحریم تمامی محصولات فرهنگی و تجاری این کشور، مسئول هستند.

مردم سلیمانیه نیز با استقبال از این تحریم درخواست کردند که پخش تمامی سریال های ترکیه و تبلیغ محصولات این کشور در شبکه های مختلف اقلیم، متوقف شود.

پیشتر نیز با آغاز حمله نظامی ترکیه به کردهای سوریه، مردم اقلیم در حمایت از کردهای سوریه، اقدام به تحریم کالاها و محصولات ساخت ترکیه کرده و گفته می شود این تحریم زیان میلیون دلاری را برای اقتصاد این کشور به دنبال داشته و بنا به آمار شرکت های هواپیمایی  و مسافرتی اقلیم، سفر های مردم اقلیم به ترکیه 70 الی 90 درصد کاهش داشته است.