انتشار:  شنبه 18 آبان 1398  ::  22:04   

واکنش دفتر آیت‌الله سیستانی به توافق ادعایی برای ابقای عبدالمهدی و پایان اعتراضات

سرویس عراق و اقلیم کردستان - یک منبع مسئول در دفتر آیت الله سیستانی تاکید کرد که مرجعیت دینی بخشی از توافق ادعایی برای ادامه فعالیت دولت کنونی عراق و پایان اعتراضات در جریان نیست.

به گزارش کردپرس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر آیت الله العظمی سید علی سیستانی، یک منبع مسئول در دفتر این مرجع عالیقدر شیعیان عراق عصر امروز (شنبه) به برخی مسائل منتشر شده در رسانه های مختلف از جمله آن چه برخی خبرگزاری ها به نقل از منابع سیاسی در رابطه با اعترضات کنونی این کشور منتشر کردند، واکنش نشان داد.

منبع مذکور ضمن تکذیب این که مرجعیت عالی دینی بخشی از توافق ادعایی برای باقی ماندن دولت کنونی عراق و پایان دادن به اعتراضات در جریان باشد، تاکید کرد که موضع مرجعیت دینی در قبال اعتراضات مردمی، تعامل با آن و پاسخگویی به خواسته های معترضان همان چیزی است که به صورت واضح در خطبه های نماز جمعه اعلام کرده و به همه افرادی که در این رابطه با آن تماس گرفتند نیز همین را اطلاع داده است.

این منبع مسئول در دفتر آیت الله سیستانی در ادامه خاطر نشان ساخت که هر چیزی خلاف این مسئله به مرجعیت دینی نسیت داده شود، هدف از آن سوء استفاده سیاسی از سوی برحی گروه ها و جناح ها می باشد و عاری از صحت است.

منبع مذکور در رابطه با آن چه در این اواخر از اقدام برخی عناصر امنیتی در بلند کردن تصاویر آیت الله سیستانی و نصب آن در برخی اماکن عمومی مشاهده شده نیز تاکید کرد که ایشان همان گونه که پیش از این بارها توضیح داده شده، به چنین کاری راضی نیست و بر همین اساس نیز از دوستداران ایشان خواهش می شود که از این کار دست بکشند.

این در حالی است که پیشتر خبرگزاری فرانسه به نقل از برخی منابع مدعی شده بود که جریان های سیاسی اصلی در عراق بر سر باقی ماندن دولت عادل عبدالمهدی، نخست وزیر کنونی این کشور و پایان دادن به اعتراضات حتی با استفاده از زور به توافق رسیده اند.

برچسب‌ها:
#عراق
#تظاهرات
#آیت الله سیستانی
#عبدالمهدی