انتشار:  چهارشنبه 6 تیر  ::  11:45

 لزوم لغو روادید مراسم اربعین سال جاری

سرویس کرمانشاه- نایب رئیس فراکسیون حج مجلس، دولت را موظف دانست از جنبه‌های گوناگون با مقامات عراقی برای لغو روادید بصورت کلی وارد مذاکره شود.

به گزارش کردپرس، سید جواد حسینی کیا در خصوص لزوم لغو روادید مراسم اربعین سال جاری گفت: شایسته است که کشورهای همسایه، رعایت مسائل همسایگی را داشته باشند؛ ضمن آنکه بحث وحدت اسلامی و تشیع و همچنین حجم بالای زوار مراسم اربعین باید مورد توجه کشور عراق قرار گیرد.

نماینده مردم سنقر و کلیایی در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: باید اقداماتی صورت بگیرد که در تمامی ابعاد، اخذ روادید میان کشورهای اسلامی مخصوصا عراق لغو شود، لغو روادید مراسم اربعین حسینی برای کشور عراق منافع اقتصادی و امنیتی دارد؛ به طور قطع حجم بالای زوار مراسم اربعین می‌تواند باعث شکوفایی اقتصاد دو کشور شود و از جهات معنوی نیز برای هموطنان بسار مفید خواهد بود.

وی ادامه داد: باید در سطح وزرای خارجه و امنیتی دو کشور نشست‌هایی در خصوص برطرف کردن موانع لغو روادید صورت بگیرد تا از ظرفیت زوار بیشتر برای این مراسم که جنبه جهاتی پیدا کرده و دارای ابعاد بین‌المللی است، استفاده شود.

نایب رئیس فراکسیون حج و زیارت مجلس شورای اسلامی در خاتمه گفت و گوی خود با خانه ملت؛ خاطرنشان کرد: دولت وظیفه دارد از جنبه‌های گوناگون با مقامات عراقی برای لغو روادید میان دو کشور بصورت کلی وارد مذاکره شود و  با توجه به قرابت مذهبی بین دو کشور و هم چنین رد وبدل مسافقران میان دو کشور سبب افزایش زوار و هم چنین گردشگر شوند.