سرویس آذربايجان غربي
آخرین خبرهای آذربايجان غربي
انتشار:  پنج‌شنبه 14 تیر  ::  13:21

بخشدار خلیفان مهاباد؛

ماشین آلات آتش نشانی بخش خلیفان مناسب مناطق صعب العبور نیستند

سرویس آذربایجان غربی- بخشدار خلیفان مهاباد گفت: ماشین آلات آتش نشانی دو پایگاه آتش نشانی در خلیفان مناسب مناطق صعب العبور و مراتع نیستند و کارایی لازم را با توجه به منطقه ندارند.

علی بیژن فر (۱۴تیر) در گفت وگو با خبرنگار کردپرس گفت: در آتش سوزی نزدیک روستای سویناس از توابع خلیفان مهاباد بیش از ۱۰۰ هکتار از مراتع، چراگاه ها، گندم زار، جو و علفزارهای روستا در آتش سوخت و بخش عمده خسارت مربوط به گندم با بیش از چهل تن خسارت محصول است.

وی افزود: اطفاء حریق با حضور 2خودروی آتش نشانی بخش خلیفان پس از سه ساعت انجام گرفت.

بیژن فر با اشاره به ۱۰۰ میلیون تومان خسارات وارد شده به مراتع روستایی ادامه داد: پوشش گیاهی مراتع شهرستان با توجه به بارش های مناسب بهار افزایش یافته بود اما با شروع فصل گرما و افزایش دما پوشش گیاهی ممکن است در اثر سهل انگاری و یا وجود قطعات شیشه در معرض آتش سوزی قرار بگیرند.

بخشدار خلیفان اظهار داشت: در بخش خلیفان دو پایگاه آتش نشانی کیتکه و خلیفان وجود دارد اما ماشین آلات آتش نشانی این دو پایگاه مناسب مناطق صعب العبور و پوشش مراتع نیستند.

وی تأکید کرد: علی رغم درخواست بخشداری خلیفان تخصیص بودجه در سال ۹۷ به این منظور اختصاص داده نشده است.

بیژن فر گفت: تاکنون آتش سوزی هایی در بخش خلیفان رخ داده اما آتش سوزی اخیر روستای سویناس بزرگترین آتش سوزی در سطح مراتع بخش خلیفان بوده است.

گفتنی است: روز سه شنبه 12 تیر در آتش سوزی نزدیک روستای سویناس بخش خلیفان مهاباد بیش از 100 هکتار از مراتع و گندم زارهای روستا در آتش سوخت.