سرویس کرمانشاه
آخرین خبرهای کرمانشاه
انتشار:  پنج‌شنبه 14 تیر 1397  ::  18:35   

؛

همایش "بررسی آسیب های تفکرات افراطی در جامعه" در جوانرود برگزار شد

سرویس کرمانشاه- همایش بررسی آسیب های تفکرات افراطی در جامعه با حضور علما و شخصیت های اهل سنت در جوانرود برگزار شد.

به گزارش کردپرس، شهرجوانرود روز چهارشنبه به همت امام جمعه و فرماندار شهر، شاهد برگزاری همایشی تحت عنوان بررسی آسیب های تفکرات افراطی در جامعه بود. این همایش با حضور علما و شخصیت های سیاسی و مذهبی کرد و اهل سنت در سالن همایش های کتابخانه عمومی این شهر برگزار شد.

در این مراسم ماموستا فخری امام جمعه جوانرود با اشاره به دسیسه های مستمر دشمنان دین اسلام علیه علمای مسلمان اظهار کرد: دسیسه ها و خدعه های دشمنان اسلام به یاری پروردگار هیچ گاه به ثمر نخواهد نشست. ماموستا فخری تاکید کرد که جوانان باید در برابر انحرافات فکری و افراطی گری ها هوشیار باشند و نقش جوانان را در این زمینه با اهمیت برشمرد.

ماموستا ملا احمد فخری افزود: امروز جامعه اسلامی برای مقابله با افراط گرایی ، فتنه ها و انحراف های دینی باید جوانان را با آموزه های حقیقی اسلام و تعلیمات نجات بخش نبی مکرم اسلام (ص) آشنا سازد.

ماموستا بهمنی از علمای کرد اهل سنت از شهرسنندج به عنوان میهمان نیز در این مراسم سخنرانی کرد. وی لطمه ها و صدمات گروهها و دیدگاههای افراطی از صدر اسلام تاکنون را عامل خشن معرفی شدن چهره کنونی اسلام دانست و خاطرنشان کرد: در این خصوص مسئولیت علما بیش از دیگران است و آنها باید با آگاه سازی مردم و جامعه نسبت به خطرات این انحرافات، به یاری مسلمانان بشتابند.

وی با تاکید بر وحدت و انسجام مسلمانان یادآور شد: دوری از افراط گرایی و رجوع به اسلام حقیقی برای آرامش و آسایش مسلمانان ضروری است.

همچنبن دکتر الهی تبار معاونت سیاسی و امنیتی استاندار کرمانشاه در این مراسم با اشاره به منطقه اورامانات اظهار کرد: این منطقه از ظرفیت های بی نظیری برای جذب گردشگر برخوردار است. فعالیت های مخل امنیت در اورامانات باعث تشدید مشکلات اقتصادی مردم می شود.

وی تصریح کرد: تضعیف جمهوری اسلامی مهمترین هدف و محور سیاستهای آمریکا در منطقه است و بسیاری از مشکلات کنونی با این هدف ایجاد شده است.

فرماندار جوانرود و یکی از مدرسین حوزه علمیه قم نیز دیگر سخنرانان این مراسم بودند که به بررسی پدیده افراطی گری در دین پرداختند.

دکتر لهونی فرماندار شهرستان جوانرود در این خصوص اظهار داشت: مشی علمای منطقه اورامانات همواره بر اعتدال و میانه روی بوده است و اهل سنت در خصوص حفظ مرزهای کشور شهدای زیادی را تقدیم انقلاب کرده است.

وی تبیین آثار مخرب فعالیت گروههای افراطی از سوی علما را نقش بی بدیل این قشر در جامعه دانست.

حجت الاسلام روح الله حیاتی مقدم از مدرسان حوزه علمیه قم نیزدر این مراسم اظهار داشت: یکی از عوامل افراط گرایی ارائه تفسیر نادرست از مفاهیم دینی مانند توحید ، شرک و اسلام است.

وی افزود :تکفیریها فقط تفسیر خود را از توحید و اسلام قبول دارند و سایر تفاسیر را بدعت و شرک می دانند. توحیدی که باید محور وحدت و یکپارچگی جامعه اسلامی باشد امروز به اسبابی برای تفرقه و پراکندگی تبدیل شده است.

 

 

برچسب‌ها:
#همایش
#جوانرود