انتشار:  جمعه 15 تیر  ::  11:55

ابوطلحه الترکی، جلاد معروف ترکیه ای داعش به هلاکت رسید

سرویس ترکیه – ابوطلحه الترکی از جلادان معروف ترکیه ای داعشی که حکم سوزاندن 2 سرباز ترکیه ای را در سال 2016 بر عهده داشت از سوی مبارزان ارتش دموکراتیک سوریه در دیرالزور به هلاکت رسید.

به گزارش کردپرس به نقل از خبرگزاری دوغان، طالب آک کورت، با نام مستعار "ابوطلحه الترکی" از جلادان معروف ترکیه ای گروه تروریستی دولت اسلامی عراق و شام (داعش) که وزارت کشور ترکیه برای تحویل زنده یا مرده او یک و نیم میلیون لیر پاداش تعیین کرده بود در منطقه هجین در دیرالزور از سوی مبارزان ارتش دموکراتیک سوریه که در قالب عملیات طوفان جزیره پیشروی می کنند به هلاکت رسیده است.

ابوطلحه الترکی که بعد از ویدئوی به آتش کشیده شدن دو سرباز ترکیه معروف شده بود از سوی وزارت کشور ترکیه در لیست آبی تروریست های تحت تعقیب قرار گرفته و ویدئوی به آتش کشیده شدن سربازان ترک از سوی این جلاد ترکیه ای داعش واکنش های بسیار زیادی در داخل ترکیه به همراه داشت.

خبر به هلاکت رسیدن این جلاد داعشی از سوی مرکز تحلیل و هماهنگی مریلند آمریکا مورد تایید قرار گرفته است.

لازم به ذکر است، ابوطلحه الترکی در سال 2016 میلادی در مقابل دوربین ها با تهدید دولت ترکیه صفر تاش و فتحی شاهین 2 سرباز ربوده شده ترک در سوریه را به شکل فجیعی زنده زنده به آتش کشیده بود.

 

کد خبرنگار: 30102