انتشار:  جمعه 15 تیر  ::  23:24

حزب جمهوریخواه خلق ترکیه:

وجود پ.ک.ک و ypg بهانه حضور آمریکا در شمال سوریه است

سرویس جهان- معاون حزب جمهوریخواه خلق ترکیه می گوید تا زمانی که دو نیروی پ.ک.ک و ypg در شمال سوریه حضور داشته باشند آمریکا به این بهانه به آنها کمک کرده و در این منطقه حضور خواهد داشت.

 

به گزارش کردپرس، حمایت آمریکا از نیروهای کُرد سوریه که ترکیه آنها را وابسته به پ.ک.ک و تروریستی توصیف می کند خشم آنکارا را برانگیخته و فقط پس از توافق با آمریکا بر سر خروج نیروهای کرد از شهر منبج در شرق رود فرات لحن آنکارا نسبت به واشنگتن کمی تلطیف شده است.

اوزترک ییلماز، معاون روابط خارجی به خبرگزاری اسپوتنیک گفته است تا زمانی که نیروهای پ.ک.ک و ypg در شمال سوریه حضور داشته باشند آمریکا به آنها کمک کرده و در این کشور حضور خواهد داشت.

وی افزود: ما می دانیم که پ.ک.ک و نیروهای کرد سوریه با کمک آمریکا این منطقه را کنترل می کنند. تا زمانی که این دو نیرو در شمال سوریه حضور داشته باشد آمریکا از هر بهانه ای برای ماندن در آنجا استفاده می کند زیرا آمریکا از ypg  محافظت می کند چون این نیرو را شریک خود می داند.

معاون حزب CHP بر این باور است که از سر گیری مذاکره میان آمریکا و ترکیه بر سر خروج نیروهای کرد از شمال سوریه به سبب انتخاب مجدد رجب طیب اردوغان به ریاست جمهوری ترکیه است.

وی افزود: بعد از انتخابات تنش میان آمریکا و ترکیه کاهش یافته است.

کد خبرنگار: 40101