سرویس آذربايجان غربي
انتشار:  شنبه 16 تیر  ::  13:35

معاون سازمان آتش نشانی مهاباد:

در حادثه غرق شدن نوجوان 16 ساله در سد مهاباد همه امکانات را به کار گرفتیم

سرویس آذربایجان غربی- معاون سازمان آتش نشانی مهاباد گفت: در پی تماس شهروندان مبنی بر غرق شدن نوجوان ۱۶ ساله در سد مهاباد تیم غواصان مهاباد در عرض نیم ساعت به محل حادثه اعزام شدند و انتقادها از آتش نشانی مهاباد کم لطفی در حق این سازمان است.

به گزارش خبرنگار کردپرس، خضری معاون سازمان آتش نشانی مهاباد در خصوص این خبر گفت: سازمان آتش نشانی مهاباد تنها سازمان جنوب استان است که دارای تیم غواصی است و در 12 تیر روز حادثه غرق شدن نوجوان میاندوآبی در سد مهاباد، 4 تن از غواصان در محل حاضر شدند.

 وی ادامه داد: به دلیل کم عمق بودن آب غواصان موفق شدند در عرض نیم ساعت جسد نوجوان غرق شده را پیدا کنند.

معاون آتش نشانی مهاباد گفت: در روز حادثه بر حسب اتفاق تنها یکی از غواصان شیفت کاری داشت و بقیه در  آنزمان در آتش‌نشانی حضور نداشتند از این رو پس از فراخوان آنها، آماده شدن و اعزام به محل نیم ساعت طول کشید.

وی تصریح کرد: نیم ساعت زمان برای حضور در سازمان آتش نشانی، آماده شدن و اعزام به محل طبیعی است و نمی توان نسبت به اهمال کاری و یا تأخیر سازمان آتش نشانی انتقاد کرد چرا که پس از تماس با آتش نشانی در خصوص این رویداد سازمان آتش نشانی اقدام کرد.

خضری افزود: غواصان مهاباد به صورت شرکتی در استخدام سازمان آتش‌نشانی هستند و از مزایای بیمه نیز برخوردار نیستند اما به صورت داوطلبانه با این سازمان همکاری می‌کنند.

وی با اشاره به حضور متعدد شناگران در این فصل در سد مهاباد تاکید کرد: اداره ورزش و جوانان و هیئت شنا ضروری است تا نسبت به تیم های نجات غریق در سد مهاباد اقدامات لازم را انجام دهند تا شاهد اتفاقاتی از این قبیل نباشیم.

گفتنی است: ۱۲ تیر ماه یک نوجوان ۱۶ ساله میاندوآبی در سد مهاباد نزدیک قهوه‌خانه حمزه آباد غرق شد و تیم غواصان مهاباد پس از حضور در محل جسد وی را از آب گرفتند.