سرویس ايلام
آخرین خبرهای ايلام
انتشار:  یک‌شنبه 17 تیر  ::  09:39

مدیرکل دفتراجتماعی و فرهنگی استانداری ایلام گفت؛

لزوم جریان‌سازی ملی در مقابله با آسیب‌های اجتماعی سازماندهی شده‌ی خارج از مرزها

سرویس ایلام - مدیرکل دفتراجتماعی و فرهنگی استانداری ایلام در نشست سازمان‌های مردم نهاد استان ایلام گفت: بخشی از آسیب‌های اجتماعی نتیجه‌ی جنگ نرم و سازماندهی شده در خارج از مرزهاست که راه مقابله با آن جریان‌سازی ملی است.

به گزارش خبرگزاری کردپرس، عهدیه طهماسبی با تاکید بر نقش مهم سازمان های مردم نهاد اظهار داشت: اعتماد به مردم و جلب مشارکت آنان در کنترل وکاهش آسیب‌های اجتماعی بسیار اثرگذار است.

طهماسبی با اشاره به رشد سریع آسیب‌های نوظهور، توسعه کمی و کیفی سازمان‌های مردم نهاد را از راه های پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی عنوان کرد.

وی افزود: طهماسبی ‌گفت: یکی از برنامه‌های مهم دولت تدبیر و امید توجه به نقش سازمان‌های مردم‌نهاد است که در دولت‌های یازدهم و دوازدهم این سازمان‌ها رشد 60 درصدی داشته‌اند.

وی ادامه داد: طرح تقسیم کار ملی حرکتی ارزشمند است که وزارت کشور آن را به اجرا در آورده است.

مدیرکل دفتر اجتماعی و فرهنگی استانداری ایلام اجرای 11 طرح سه جانبه از طرف وزارت کشور و ستاد مبارزه با مواد مخدر و دستگاه‌های اجرایی استان را در راستای مبارزه با اعتیاد دانست و گفت: اجرای بیش از 40 طرح متنوع فرهنگی اجتماعی برای ایجاد روحیه نشاط و همدلی در سراسر استان از جمله اقداماتی ست که این دفتر برای مقابله با آسیب های اجتماعی به‌کار بسته است.

طهماسبی برگزاری کارگاه‌های آموزشی تاب آوری اجتماعی وکارآفرینی زنان بدسرپرست، اجرای برنامه شهر بدون طلاق و برگزاری المپیاد درون مدرسه ای، برگزاری جشنواره های فرهنگی، هنری و سلامت و نشاط اجتماعی، برگزاری کارگاه های نشاط افزایی خانواده ها و تدوین سند جامع اربعین بعنوان مهم‌ترین ظرفیت مذهبی واقتصادی و تدوین سند توسعه اجتماعی فرهنگی استان را از دیگر اقدامات این دفتر عنوان کرد.