سرویس ايلام
آخرین خبرهای ايلام
انتشار:  یک‌شنبه 17 تیر  ::  09:58

در همایش نکوداشت روز دهیار عنوان شد؛

استاندار ایلام: فرمانداران و بخشداران به خود بیایند!

سرویس ایلام - استاندار ایلام در همایش نکوداشت روز دهیار به فرمانداران و بخشداران تذکر داد و گفت: فرمانداران و بخشداران باید به خود بیایند و با تعریف پروژه های متعدد و متناسب با ظرفیت سرمایه گذاران بومی در جهت ایجاد اشتغال حرکت کنند.

به گزارش خبرگزاری کردپرس، قاسم سلیمانی‌دشتکی گفت: دولت برای رونق اشتغال در روستاها برنامه‌های خوبی دارد و دهیاران و اعضای شوراهای اسلامی در روستاها باید با کمک هیئت‌های اندیشه‌ورز و با تکیه بر پتانسیل‌های منطقه باید به کار و تولید رونق بخشند.

وی با اشاره به قرارداد سه جانبه بین استانداری ها، معاونت مناطق محروم ریاست جمهوری و بنیاد مستضعفین در راستای اختصاص اعتبارات لازم به ایجاد اشتغال در حوزه روستایی گفت: استان ایلام تا کنون 140 میلیارد ریال از این محل جذب کرده و هیچ محدودیتی در این زمینه وجود ندارد.

سلیمانی دشتکی  با اشاره به پیوستن استان ایلام به هشت استان پایلوت در زمینه طرح نوین توسعه مشاغل خانگی، گفت: دهیاران با کمک هیئت‌های اندیشه‌ورز زمینه اشتغال در روستاها را فراهم کنند.

وی از دهیاران خواست با تعریف شغل های جدید، تسهیلات ارزان قیمت دولت و پتانسیل های بالقوه استان را به سمت ایجاد اشتغال هدایت کنند و ادامه داد: با ایده آفرینی در حوزه های نفت، گاز، پتروشیمی، کشت گلخانه ای و ایجاد کارگاه های بسته بندی، فرآوری و... می توانیم فرصت های شغلی جدید را در روستاها ایجاد کنیم.

استاندار ایلام میزان اعتبارات پرداخت شده در حوزه توسعه روستایی را 230 میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: این میزان اختصاص یافته رضایت بخش نیست و اکنون به دنبال افزایش این مبلغ هستیم که دهیاران با تعریف پروژه های متعدد می‌توانند در این زمینه کمک کنند.

سلیمانی با بیان اینکه کمیته امداد و بهزیستی هم اعتبارات قابل توجهی در این زمینه دارند و 2 و 54 صدم درصد از اعتبارات توسعه روستایی مربوط به استان ایلام است، تصریح کرد: متاسفانه در جلسات اقتصاد مقاومتی و ستاد تسهیل، برخی از صنعتگران فقط به دنبال گرفتن تنفس از بانک‌ها یا تسهیلات جدید هستند، که این کار آزمودن آزموده‌ها است و تاثیری در اشتغال استان ندارد و باید به دنبال فعالیت‌های جدید باشیم که دهیاران می‌توانند در روستاها برای این مهم فرهنگ‌سازی کنند.

به گزارش کردپرس، استاندار ایلام از نمایشگاه اقدامات دهیاری‌های استان ایلام در حاشیه‌ی مراسم نکوداشت دهیاران بازدید به عمل آورد.